Suriye Dostları

Suriye’ye askeri müdahale Batı ve Arap ülkelerinin yıkımı olacaktır

İran İslam Cumhuriyeti Rehbelik Meclisi Üyesi ve Tahran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Hatemi, İran’ın Amerika ile ilişkilerinin kesildiği tarihe dikkat çekerek, Amerika dosyasının sadece Velayet-i Fakih’in tasarrufunda olduğunu ve bu bağlamda, başka hiç kimsenin hiç bir yerde görüş ve girişim belirtme hakkı olmadığını belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Rehbelik Meclisi Üyesi ve Tahran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Seyyid Ahmet Hatemi, 20 Ferverdin (08 Nisan)’ın İran’ın Amerika ile ilişkilerinin kesildiği tarih olduğuna işaret ederek, genç inkılapçıların Amerikalı casusları rehin almasından sonra İran’ın Amerika’nın ilişkilerinin kesildiğini, elbette İmam Humeyni (ra) tarafından öğrencilerin bu coşkulu hareketinin olumlu karşılandığını söyledi.

Amerika dosyasının sadece Velayet-i Fakih’in tasarrufunda olduğunu belirten Ayetullah Hatemi, bu bağlamda, başka hiç kimsenin hiç bir yerde görüş ve girişim belirtme hakkı olmadığını belirtti.

Ayetullah Hatemi, İran’ın, Suriye’deki reformların taraftarı ve dış müdahalenin karşıtı olduğunu belirterek, İran’ın, Suriye’nin Siyonist Rejim’e karşı direnişine devam edeceğine inandığını söyledi. Amerika ve Siyonist Rejim’in, İslami Uyanış’tan sonra ahkamlarının yıkıldığını, bu yüzden Suriye’yi kaosa çekmek istediğini fakat Suriye nizamının güçlü bir şeklide ayakta durduğunu ve istikbarın başarısız olduğunu söyledi.

Ayetullah Hatemi, Arap liderlerine ve Batı ülkelerine hitap ederek, Suriye’de askeri bir müdahaleye kalkışmanın kendilerinin yıkımı olacağını vurguladı.

Irak’ta Arap Birliği toplantısının düzenlenmesinin de Irak’ın güvenliği sağlamaktaki başarısını gösterdiğini belirten Ayetullah Hatemi, bu ülkenin bu tür büyük bölgesel toplantıları da idare edebileceğine işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı