GenelSuriye Dostları

Suriye’ye dış müdahale girişimi İsrail’e hizmet politikası doğrultusunda

İran Dışişleri Bakanı, Suriye’deki mevcut durumun sürdürülmesinin hiçbir tarafın lehine olmadığını vurgulıyıp, bazı dış müdahalelerin ırkçı İsrail’e hizmet niteliğinde olduğunu vurguladı.

Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi dün akşamüstü, İran’ı ziyarete gelen Umman Kraliyet Konseyi Meclisi Başkanı Halid Bin Hilal Bin Nasır El Mamuli ile ikili ve bölgesel konuları görüştü.

Salihi bu ziyarette yaptığı konuşmasında, İran’la Umman arasındaki dostane ilişkilerden duyduğu memnuniyetini ifade ederek, ticari-ekonomik ilişkilerin arttırılması gerektiği, ayrıca İran gazının Umman’a ihraç edilmesi konusunu vurguladı.

Dışişleri Bakanı Salihi daha sonra, Suriye ve Bahreyn’deki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konulara değinerek, İslami İran’ın prensipli siyasetlerini beyan etti.

Umman Kraliyet Konseyi Meclisi Başkanı El Mamuli de yaptığı konuşmasında iki ülke arası ilişkilerin genişçe geliştirilmesinden çok memniniyet duyacağını ifade ederek, Suriye ve Bahreyn krizlerinde şiddet ve çarpışmalardan kaçınılması gerektiğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı