GenelSuriye Düşmanları

Suriye’ye girmeye çalışan 20 Lübnanlı öldürüldü

Silahlı muhaliflerin safında savaşmaya giden Lübnanlı grup Suriye ordusu tarafından tuzağa düşürüldü.

Moqawama.org sitesinin yerel kaynaklara dayanarak bildirdiğine göre, Suriye’deki silahlı muhalefete katılan 20 Lübnanlı aşırılık yanlısı militan Suriye ordusu ile girdikleri çatışmada öldürüldüler. Cumartesi günü Tel Kaleh kasabasında Suriye ordusu tarafından tuzağa düşürülen militanların 30 kişiden oluştuğu bildirildi.

Olay Tripoli’deki bir muhalif lider tarafından, “Adamlar şehrin farklı kesimlerinden geldiler ve Suriye ordusu tarafından Tel Kaleh’te tuzağa düşürülerek öldürüldüler”, sözleriyle doğrulandı.

Güvenlik kaynaklarına göre Suriyeli silahlı muhaliflere katılan kişiler Lübnan’ın Bab el Tabbane ve Mankubin kasabaları sakinlerinden olan Ubeyd ve Srur ailelerine mensuptular.

Lübnan’da yayımlanan Es Sefir gazetesi, “Grup Suriyeli muhalefet liderine ait bir evde kalıyordu ve Suriye’nin iç kısımlarında Suriye ordusuna karşı yapılması planlanan bir saldırı için nakil edilmeye hazırlanıyorlardı.”, dedi.

Gazeteye göre bu kişiler Suriye ordusunun sürpriyle karşılaştılar ve bunlardan 22’si öldürülürken 3’ü yakalandı ve birisi de kaçmayı başardı.

Es Sefir’e paralel olarak El Ahbar da, “Tel Kaleh’e yakın olan Halat’a ulaştıklarında tuzağa düştüklerini hissettiler ve Suriye askerleriyle çatıştılar.”, dedi.

Gazete şu ana kadar Suriye ordusuna karşı savaşan Lübnanlılardan ölenlerin sayısının iki yüz kadar olduğundan da bahsetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı