Genel

Suriye’ye kaçırılan 1,5 milyon silah Lübnan’dan pazarlanıyor

Lübnan’lı el-Diyar gazetesi, 1.5 milyondan fazla silahın Lübnan’a girdiğini ve Suriye’deki silahlı terör gruplarına kaçırıldığını ortaya çıkardı.

Gazete bugün yayınladığı raporunda, Beyrut limanı kanalıyla Lübnan’a silah taşıma hareketine yönelik özel bilgilerden naklen,silah dolu konteynırların yüklü olduğu gemilerin Beyrut limanına vardığına dikkat çekerek, liman yetkililerinin silah dolu her bir konteynırın aranmaması veya kapısının açılmaması karşılığında 50 bin dolar aldıklarını ortaya çıkardı.

Gazete, Lübnan’daki silah tacirlerinin sonuçta büyük kar ve muazzam servetler gerçekleştirdiklerini belirterek, silahların Libya ve Ukranya’dan geldiğini açıkladı.

Limana varışından sonra kargonun istikametiyle ilgiliyse Gazete aynı bilgilere dayanarak, kargoların gemiler kanalıyla Trablus, Beyrut ve Sayda limanları arasında rahatlıkla dolaştığını, oradan da kamyonlara yüklenerek Lübnan’ın dört bir yanında pazarlayan silah taciri Mafya’nın eline vardığını açıkladı.

Lübnan’da tacirlerin pazarladığı gibi ve son zamanlarda ederinin katlandığı silahların fiyat örneğini sunan gazete, 1000 dolarlık tabancanın 3000’e, 500 dolarlık RPG roketinin 1500 dolara yükseldiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı