GenelSuriye Dostları

Suriye’ye karşı bölgesel-uluslararası örgütlü bir komplo söz konusu

İran Meclis Başkanı Laricani “Suriye’ye karşı bölgesel ve uluslararası büyük bir komplo örgütlenmiştir. Çünkü onlar Suriye’nin İsrail’e karşı ilerici tavrından rahatsızlar” dedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani dün Suriye Dışişleri Bakanıyla yanında bulunan heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, ülkemizin Suriye halkı ve Hükümetini dış komplolar ve terör unsurlarının yurtdışından bu ülkeye akın etmeleri karşısında desteklediğini ifade ederek “Bugün Suriye’ye karşı bölgesel ve uluslararası büyük bir komplo örgütleniş durumda. Çünkü onlar Suriye halkı ve Hükümetinin işgalci İsrail karşıtı ilerici tavrından rahatsızlık duymaktalar” dedi.

Laricani daha sonra son bir yılda Suriye’ye karşı gelişen çeşitli komplolara değinerek “Suriye halkıyla Hükümeti bu sürede terör unsurları karşısında direnip, güçlü bir mevziye ve krizleri aşma gücüne sahip olduklarını ortaya koydular” ifadesini kullandı.

Meclis Başkanı Laricani konuşmasının devamında, gidişat ve gelecek ufkunun Suriye halkı ve Hükümetinin lehine olduğunu belirterek “İran halkıyla Hükümeti bütün şartlarda Suriye halkı ve Hükümetinin yanında yer aldı ve yine yer alacaktır” vurgulamasında bulundu.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim de bu görüşmede İran İslam Cumhuriyetinin Suriye halkına yönelik destekleri dolaysıyla takdir ve teşekkürlerini ifade ederek “Suriye’de operasyonların gidişatı bu ülke halkının lehine olacaktır” diye vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu