Genel

Suriye’ye komplo kuranlar korsan İsrail’in planlarına ortaktır

Suriye İçişleri Bakanı Muhammed Şear, yeni mezunların iç güvenlik güçlerini genç kadrolarla destekleme ve polis birimlerinin performansını arttırma açısından önemine işaret ederek ülkenin karşı karşıya olduğu komployu yenilgiye uğratmak için tüm evlatlarının çabalarına ihtiyaç duyduğunun altını çizdi.

Suriye’ye komplo kuran ve işbirliği yapan herkesin İsrail’in düşmancı planlarına ortak olduğunu belirten Şear, İsrail’in yıllardır savaşları sınırlardan ülke içine taşımaya çalıştığını, çünkü Suriye’nin uzun yıllar boyunca bu varlıkla mücadelenin köşe taşını oluşturduğunu ifade etti.

Suriye İçişleri Bakanı Suriye’nin her türlü komplo ve kışkırtmanın yanı sıra ekonomik yaptırımların uygulandığı uluslar arası bir saldırıyla karşı karşıya olduğunu bildirerek Arap finansmanı, silah desteği ve terör gruplarının Suriye’deki durumu alevlendirmede oynadığı role dikkat çekti.

Komplonun Arap elleri, ABD ve Siyonistlerin ajandalarına hizmet eden ülkeler ve kurumlar tarafından hazırlanmasının şaşırtıcı olduğunu vurgulayan Bakan Şear, vatanına ihanet edip kardeşlerinin kanını dökmek için kendilerini yabancılara satan zayıf insanların yenilgiye uğrayacaklarını ve Suriye’nin dimdik ayakta kalacağını dile getirdi.

Suriye İçişleri Bakanı Şear, iç güvenlik güçleri ve güvenlik birimlerinin vatan uğruna kendilerini feda eden çok sayıdaki şehit ve yaralıya rağmen silahlı terör gruplarını yakalama yönünde çabalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı