Genel

Suriye’ye komşu ülkelerden sızma girişimleri çökertildi

Suriye sınır güvenlik birimleri Ürdün topraklarından Tel-Şahab beldesinden ülke topraklarına sızmaya çalışan silahlı bir terör grubunun girişimin çökertti.

Resmi bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; ülke topraklana sızmaya çalışan teröristlerle girilen çatışmada birçok teröristin etkisiz hale getirildiğini birçoğunun da yaralandığını belirterek geri kalan teröristlerin Ürdün tarafına kaçmayı başardığını ifade etti.

Öte yandan dün gece Homs’ta Telkelah kırsalında sınır güvenlik birimleri Lübnan sınırından ülkeye sızmaya çalışan bir terör grubuyla da çatışmaya girerek terörist saflara büyük kayıplar verdirdi.

SANA muhabiri yetkili bir kaynağın açıklamalarına dayanarak silahlı terör grubunun ülke topraklana birçok defa sızma girişiminde bulunduğuna işaret ederek güvenlik birimlerinin, Lübnan tarafında motosiklet kullanan ve Suriye sınır güvenlik birimlerine karşı roketlerle saldıran teröristlerle çatışmaya girerek bütün girişimlerini çökerttiğini aktardı.

Hatırlanacağı üzere dün Sınır Koruma Birlikleri İdlib İline bağlı Cisr el-Şuğur Bölgesinde düşen Ayn el-Bayda mevkiinde Türkiye Topraklarından Suriye’ye sızmaya çalışan teröristlerin girişimlerini çökertmişti. SANA’ya konuşan resmi bir kaynak; sınır koruma birliklerinin çatışmada bir çok teröristi etkisiz hale getirdiklerini belirtirken bir kısım teröristin ise Türkiye topraklarına doğru geri kaçtığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu