Genel

Suriye’ye Müdahale Çağrısı Yapanlar, Siyonistlerin Bölgedeki Ajanlarıdır

El Alem televizyonuna açıklamalarda bulunan Abdulazim el Mağribi, Arap Birliği’nin “insani krizi önleme” adı altında Libya’ya dış müdahale yapılmasının zeminini hazırladığını, aynısını şimdi de Suriye’ye karşı yapmaya çalıştığını belirterek, Arap Birliği ülkelerini Suriye’yi yıkmaya uğraşmakla suçladı.

Suriye’ye yönelik askeri müdahale çağrısında bulunan herkesi “sömürgeciliğin ve siyonizmin ajanı” olmakla suçlayan el Mağribi, Suriye’deki silahlı grupların Katar ve Suudi Arabistan tarafından desteklenerek, ülkede terörist saldırıların gerçekleştirildiğini ileri sürdü.

Suriye’deki sorunun diyalog ve barışçıl yollardan çözülmesi gerektiğini söyleyen el Mağribi, Suriye’nin direnişe siper olduğunu, Suriye’ye karşı askeri müdahale çağrısının ise sömürgecilik ile siyonizmin bir komplosu olduğunu belirtti.

Suriye Devrimine politik ve lojistik destek çağrısı

Suriye’der ayrıldıktan sonra Fransa’ya yerleşen Suriye muhalefetinin önde gelen isimlerinden Suhair al-Atassi, Mediapart internet sitesine yaptığı açıklamada “devrimcilerin isteği üzerine gizlice Suriye’yi terk ettim” diyerek kritik bir zamanda Suriye muhalefetini yeni bir aşamaya getirmek istediğini belirtti.

Atassi, uluslar arası topluma çağrıda bulunarak Suriye devrimine politik ve lojistik destek vermelerini, Suriye Ulusal Konseyi’nin tanımalarını ve özgür Suriye ordusuna yardım elini uzatmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı