GenelSuriye Dostları

Suriye’ye müdahale İsrail ve Türkiye’nin müdahalesine zemin hazırlar

Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Marzuki, bazı Arap ülkelerinin ve Batılı ülkelerin Suriye konusunda maceracılıktan uzak durması gerektiğini söyledi.

Katar Emiri’nin Arap ülkelerinin Suriye’ye asker göndermesi gerektiğini söylemesinin ve Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi’nin Katar Emiri’nin bu talebinin Arap Birliği’nin Bağdat’ta yapılacak toplantıda ele alınacağını açıklamasının ardından el-Haber gazetesine demeç veren Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Marzuki, Suriye’ye müdahale konusunda uyarılarda bulundu.

Suriye’nin Libya’dan çok daha karmaşık olduğunu belirten Tunus Cumhurbaşkanı Marzuki, “Suriye’ye hangi güç müdahale ederse etsin, bunun anlamı tüm bölgeyi kaplayacak bir savaş ateşinin tutuşmasıdır. Bu da Türkiye ve İsrail’in bölgeye yönelik müdahalesine zemin hazırlar” dedi.

Tunus Cumhurbaşkanı Munsif Marzuki, NATO’nun Libya’ya müdahalesine de karşı çıktığını ve Libyalı devrimcilerin devrimi barışçıl yollardan gerçekleştirmesinden yana olduğunu belirterek Suudi Arabistan’a da devrik Tunus Cumhurbaşkanı Zeynelabidin bin Ali’yi iade etmesi çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı