Suriye Dostları

Suriye’ye saldırı İslam aleminin düşmanlarına hizmet etmektedir

Suriye Gazeteciler Birliği; Ortadoğu’nun yeninden çizilmesi çevresinde, Arap komploları ve yabancı müdahaleler aracılığı ile yerel ve kiralık gereçlerin kullanımıyla Suriye’nin oldukça büyük ve tehlikeli bir komploya maruz kaldığını belirterek, bu komploda en büyük hedef ulusalcı olan herkesi öldürme, yıkım, kaos ve sabotaj eylemlerinde bulunmak olduğuna dikkat çekti.

Arap Gazeteciler Bayramı münasebetiyle yayınladığı bildirisinde Gazeteciler Birliği; Arap Gazeteciler Bayramının 6 Mayıs Şehitler gününe eş zamanlı olarak geldiğine işaret ederek; şehitlerimizin özgürlük ve kurtuluş mücadelesini pak kanlarıyla tamamladıklarına, Suriye ve tüm Arapların onur ve haysiyetlerini savunduklarına, kutsal davaları olan Filistin davasını savunduklarına belirtti.

Birlik; Suriye’nin bu süreç içinde evrensel bir savaşa maruz kaldığını, şer ve karanlık güçleriyle karşı karşıya olduğunu belirtirken, vatan ve halk olarak Suriye’yi hedef alan, Suriye’deki gerekleri çarpıtmada hiç bir mesleki yada insani ilke tanımayan medya hamlesine de dikkat çekti.

Suriyeli gazetecilerin vatanı savunmada üstlerine düşen sorumluluğu üstlendiklerini belirten Birlik; yürütülen medya savaşını ifşa etmek için büyük bir mücadele sergilediklerini ifade etti.Birlik; fakat ne yazık ki Arap ve yabancı medya araçlarının Suriye ve halkının portresini kirletmek, dünya kamuoyunu aldatmak ve kanlı şiddete provoke etmek amacıyla gerçekleri çarpıtmada hiç bir sınır tanımadıklarına vurgu yaptı.

Gazeteciler Birliği; Suriyeli onurlu gazetecilerin Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın yönetiminde vatanlarının Arap milletinin onurunu ve güçlü kalesini teşkil ettiği görüşünde olduklarını ifade ederek; Suriye ve Suriye’nin milli ve ulusal tutumlarına ilaveten halkının iradesini sabote etmenin sadece ve sadece Arap ve İslam aleminin düşmanlarına hizmet ettiğine inandıklarının altını çizdi.

Terör grupları ve arkalarındaki karanlık güçlerin yanında Suriye dostları olarak görünen fakat gerçekte düşman olan tarafları kınayan Gazeteciler Birliği; ülkede ordu ve güvenlik güçlerini, masum sivil insanları, kamu ve özel mülkleri vahşi bir şekilde hedef alan terör eylemlerini keskin bir dille kınadığını vurguladı.

Gazeteciler Birliği başta Arap gazeteciler, medyacılar, aydınlar ve sanatçılar olmak üzere onurlu ve hür tüm insanları Suriye’deki durumları tüm gerçekliğiyle tarafsız ve gerçekçi bir şekilde görmeye ve aktarmaya çağırdı.

Bildirisinin bitiminde Gazeteciler Birliği; kahraman Suriye ordusuna takdir ve teşekkürlerini ifade ederek şehitlerin fedakarlıklarını övdü. Birlik; Suriye’nin güçlü bir kale olarak milli ve ulusal tutumlarını sürdüreceğine inandığını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu