GenelSuriye Düşmanları

Suriye’ye Türkiye ve Lübnan’dan saldıran terör grupları çökertildi

Güvenlik birimleri bugün İdlib kırsalında düşen Darkuş Beldesinde bulunan el-Durriye mevkiinde Türkiye topraklarından Suriye’ye girmeye çalışan silahlı bir terör grubunun eylemini çökertti.

SANA’ya konuşan İdlibli bir resmi bir kaynak; sınır koruma güçlerinin saldırgan silahlı teröristlerle çatışmaya girdiğini ve bir kaç teröristi ölü yada yaralı düşürdüğünü belirtti.

Kaynak; sağ kalan saldırgan teröristlerin Türkiye topraklarında sınıra yakın olarak onları bekleyen araçların yardımlarıyla geri kaçmayı başardıklarını açıkladı.
Lübnan’dan da Girmeye Çalıştılar

Öte yandan güvenlik birimleri; Homs kırsalında düşen Telkalah bölgesinde Meşrefiye mevkiinde Lübnan’dan Suriye’ye girmeye çalışan silahlı bir başka terör grubunun eylemini çökerttiler.

SANA muhabiri Homs’ta bir kaynaktan edindiği bilgilere göre söz konusu terör grubunun gece vakti güvenlik birimleriyle çatışmaya girdikten sonra Lübnan topraklarına geri kaçtıklarını ifade ederek, gece karanlığında yaşanan çatışmada teröristlerin aflarındaki ölü ve yaralıların belirlenemediğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı