GenelSuriye Dostları

Suriye’yi hedef almak Filistin davası ve tüm müslümanları tehlikeye sokacaktır

Filistin’de Suriye Halkı ve Ulusalcı Yönetimini Savunma Halk Komitesi bugün işgal altındaki Halil kentine bağlı Şaab Köyünün Meclis Meydanında maruz kaldığı dış saldırılar karşısında Suriye halkı ve ulusal yönetimiyle dayanışma etkinliği düzenlediler.

Müslüman ve Hıristiyan din adamlarının yanında bir çok ulusalcı ve mücadeleci şahsiyetle birlikte Filistin halkının muhtelif kesimlerinden kitlelerin katıldıkları etkinliğe Kudüs Kenti ve Golan topraklarından heyetler eşlik etti.

“Suriye’yi Hedef Almak Tüm Arap Milletini Hedef Almaktır” sloganı altında düzenlenen etkinlikte yapılan konuşmalarda; Suriye’yi hedef almanın Filistin davası ve tüm Müslümanları tehlikeye sokacağı uyarısında bulundular.

Suriye’de yaşanan terör eylemlerini keskin bir dille kınadıklarını ifade eden katılımcılar; farklı müfredatlar altında terörü destekleyen, finanse eden ve barındıran ülkelerin gerçek yüzlerinin ortaya çıktığını belirttiler.

Katılımcılar; Suriye’nin maruz kaldığı medya savaşını da kınadıklarını ifade ederek, onurlu ve hür halkların bu dezenformasyona kanmalarının artık mümkün olmadığını vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı