GenelSuriye Düşmanları

Suriye’yi yıkma planları 2007′de hazırlandı

Kanadalı Global Research Web Sitesi; Suriye’yi yıkma planının 2007 yılında ABD, Suudi Arabistan ve İsrail tarafından hazırlandığını ortaya çıkardı.

İsrailli araştırmalar merkezleri ve ABD – İsrail Clean Break Ortak Araştırmalar Merkezinden naklen Jeopolitik Araştırmacı Yazar Tony Kartlucci’nin hazırladığı raporda; planın bağımsız ve önemli bir devlet olan Suriye’yi yıkmak ve İsrail’in güvenliğini sağlamak için planın 2007 yılında ABD, İsrail ve Suudi Arabistan tarafından hazırlandığını ifade etti.

Global Research Web Sitesi ABD ordusuna tabi ‘Terörle Mücadele Merkezinin’ 2007 ve 2008 yıllarında yayınladığı raporlardan naklen; görevi Irak ve Suriye’ye savaşçı göndermek olan ve Kaide örgütüne tabi uluslararası terör şebekelerinin mevcut olduğunu ortaya çıkardı.

Site Libya’nın ise; NATO’un ajandalarına hizmet edecek görevlere gönderilmeleri üzerine Kaide terör örgütü elemanlarını eğitip hazırlamak için yuva olarak kullanıldığını belirtti.

Batının Suriye’yi yıkmak için paralı teröristler gönderdiğini ifade eden site; geçen Eylül ayının 11’inde ABD büyükelçisinin bu teröristler tarafından öldürülmesine rağmen terörist transferinin sürdüğünü ekledi.

Kanadalı Global Research Web Sitesi; ABD ve müttefik ülkeler hükümetlerinin kamuoylarını aldattıklarını, aldatmaya da devam ettiklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu