Suriye Düşmanları

Suud rejimi Filistinli esirlerin serbest bırakılması çağrısını reddetti

Suudi Arabistan yetkilileri, Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (HAMAS) cezaevlerindeki Filistinli esirleri serbest bırakma çağrısını reddetti.

El’Ahbar gazetesinin HAMAS’lı bir yetkiliye dayanarak verdiği habere göre, Arabistan zindanlarında bulunan Filistinli esirlerin serbest bırakılması için devreye giren arabulucuların hiç birinin Suudi yönetiminden olumlu cevap alamadıkları bildirildi.

HAMAS hareketi siyasi büro başkanı İsmail Heniyye, Fas başbakanından Filistinli esirlerin serbest bırakılmaları için arabuluculuk yapmasını istemişti.

Öte yandan terör rejimi İsrail zindanlarındaki Filistinli esirlerin de koronadan dolayı hayatlarının tehlikeye girdiği bildiriliyor.

Hamas Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye, Hamas ile işgalci İsrail arasında bir esir takası anlaşması sağlanması için konuyla ilgili arabulucuların Hamas’la görüştüklerini duyurdu.

İsrail ile esir takası zemininin oluşması için işgal yönetiminin bazı adımlar atması gerektiğine işaret eden Heniyye, yaşlılar, hastalar, çocuklar, kadınlar ve 11 Ekim 2011 tarihinde imzalanan Şalit Esir anlaşması kapsamına giren esirlerin serbest bırakılması halinde yeni bir esir takasına girmeye hazır olduklarını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu