GenelSuriye Düşmanları

Suudi Arabistan savunma bakanı yardımcısı Türkiye başbakanı ile görüştü

Suudi Arabistan savunma bakanı yardımcısı Halid Bin Sultan Bin Abdulaziz Al Suud, Türkiye başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la İstanbul’da evinde görüştü.

Anadolu ajansının haberine göre, Türkiye cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le görüşmesinden sonra Erdoğan’la gerçekleşen sözkonusu görüşmede taraflar ikili ilişkilerin geliştirilmesi yollarını ele alırken siyasi gözlemciler ise bölgesel meselelerin de ele alınmış olabileceğini bildirdiler.

Görüşmeyle ilgili ayrıntılı bilgi verilmezken sözkonusu görüşmeye Türkiye savunma bakanı İsmet Yılmaz da katıldı.

S. Arabistan’ın Türkiye ziyareti, Suriye’de silahlı teröristlerin Annan planını başarısızlığına uğratmak için saldırılarını arttırdıkları ve sözkonusu saldırılardan da silahlı teröristlerin sorumlu oldukları ve bunlara da Türkiye ve Arabistan’dan askeri ve mali yardımın yapıldığının gündemde olduğu bir zamanda gerçekleşmesi dikkat çekiyor.

Bu arada ABD medyası da açık bir şekilde ABD, Türkiye, Arabistan ve diğer müttefiklerin, Suriye’de isyancılara başta askeri olmak üzere her türlü lojistik destek verdiklerini bildirirken dün ABD dışişleri bakanlığı sözcüsü ise ABD’nin muhaliflere yalnızca haberleşme araçlarını verdiklerini söylemekle yetindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı