GenelYemen Gerçekleri

Suudi Arabistan savunma bakanı: Yemen yerle bir olsa da saldırılar sürecektir

Suudi Arabistan savunma bakanı Yemen’e yönelik saldırıların devam edeceğini belirterek, ‘Hatta Yemen’in ortadan kalkmasına kadar bu saldırılar devam edecek’ dedi.

Arabistan savunma bakanı ve Arabistan veliahdı Muhammed Bin Selman, Arabistan ve müttefiki Arap güçlerinin, Yemen’in altyapısının tamamen yerle bir oluncaya kadar Yemen aleyhindeki saldırıları sürdüreceğini söyledi.

Arabistan savunma bakanı bu açıklamayı, Suudi subaylarıyla görüşmesi sırasında yaparken, Yemen’e saldırıların durmayacağını ve ”hatta Yemen yerle bir olsa da bu saldırılar sürecektir” dedi.

Suudi rejimi savunma bakanı Yemen’e yönelik saldırıların daha da şiddetlendirilmesi emrini öyle bir dönemde vermektedir ki Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ile bir araya gelerek bölge meselelerini ve izlenecek ortak taktikleri görüştü.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’da yer alan habere göre, Cidde’deki görüşmede, iki ülke arasındaki askeri ilişkilerin yanı sıra bölgesel konular da ele alınmıştır.

Görüşmeye, Suudi Arabistan Veliahtı ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif, İkinci Veliaht Prens Savunma Bakanı Muhammed bin Selman ve bazı yetkililerin de katıldığı ifade edildi.

Carter, Suudi Arabistan ziyaretinin ardından Ortadoğu turunun son durağı Ürdün’e geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı