GenelSuriye Düşmanları

Suudi Arabistan ve Katar, Türkiye üzerinden teröristlere silah gönderiyor

Siyonist rejim gazetelerinden Haaretz gazetesi, Suudi Arabistan ve Katar’ın, Suriye’de karışıklıkların çıkması ve yönetimin düşmesi amacıyla terör gruplarına silah gönderdiğini yazdı.

El Alem kanalının bildirdiğine göre; Siyonist rejim İsrail gazetelerinden Haaretz gazetesi, bu gün, Suudi Arabistan ve Katar’ın, Türkiye’nin koordinasyonu ile Türkiye üzerinden, Suriye’deki silahlı gruplara silah ve mühimmat gönderdiklerini yazdı.

Gazete, Tunus’ta 24 Şubat tarihinde düzenlenecek olan uluslar arası konferansta, Suriye muhalifi “Ulusal konsey” adlı grubun, Suriye yönetimi olarak resmen tanınacağını da dile getirmekte.

Öte yandan Siyonist rejim istihbarat teşkilatı MOSSAD’a yakınlığı ile bilinen DEBKA adlı internet sitesi, Katar’ın, Suriye muhaliflerine lojistik destek amacıyla özel birliklerini Suriye’ye gönderdiğini bildirmekte.

Bilindiği gibi ABD’nin bölgedeki siyasetlerini uygulayan Suudi Arabistan ve Katar, Suriye aleyhine düşmanca siyasetler izleyerek, uluslar arası bir müdahale çalışması yürütürken, İran ve Lübnan, Suriye’ye her türlü yabancı müdahaleden kaçınılması uyarısı yaparak, sorunun barışçıl görüşmeler yoluyla çözülmesi gerektiğini dile getiriyorlar.

Suriye halkı ise, muhtelif şehirlerde gösteriler düzenleyerek, Beşşar Esad yönetimine destek vermekte, yabancıların müdahalelerini şiddetle telin etmekte, ülkede yapılan Beşşar Esad hükümetinin reformlarının sürmesini istemektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı