GenelSuriye Dostları

Suudi Arabistan ve Pakistan ortak tatbikata başladı

Suudi Arabistan Kara Kuvvetleri ile Pakistan Özel Kuvvetlerinin katıldığı ortak tatbikat başladı.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’da yer alan habere göre, Suudi Arabistan Kara Kuvvetleri ile Pakistan Özel Kuvvetlerinin katıldığı “Samsam 5″ tatbikatı dün El-Baha bölgesindeki Kral Selman Dağ Savaşı Merkezi’nde başladı.

Tatbikat Komutanı Şaih bin Abdullah el-Karni, tatbikatın, Suudi Arabistan Kara Kuvvetleri ile kardeş ve dost ülkelerin orduları arasında yapılan tatbikatlar zincirinin bir halkası olduğunu belirtti.

Pakistan’ın da bu ülkelerden biri olduğunu dile getiren Karni, tatbikatın askeri kuvvetlerin yeterliliğini artırma ve geliştirme çerçevesinde hazırlanan planın bir parçası olduğunu ve başarılı olması için stratejik planların belirlendiğini ifade etti.

Eğitimler hakkında bilgi veren Karni, engebeli dağlık alanlarda savaş eğitimleri yapılacağını, Suudi Arabistan ve Pakistan askerlerinin ekip ruhu içinde çalışarak, tecrübeleri paylaşacağını kaydetti.

Pakistan birliklerinin komutanı Cavid İkbal de tatbikat ile iki ordu arasında tecrübe paylaşımının sağlanacağını, askeri kuvvetlerin yeterliliğinin artmasının hedeflendiğini belirtti.
Tatbikatın kaç gün süreceğine dair bilgi verilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı