FilistinGenel

Suudi rejimi ırkçı İsrail’le koordine içinde 3 milyondan fazla Filistinli’ye hac ve umre yasağı getirdi

El’Alem kanalına göre, terör rejimi İsrail ile koordine halinde olan Suudi rejiminin Ürdün, Lübnan, Doğu Kudüs ve işgal altındaki Filistin’den 3 milyon Filistinliye hac ve umre vizesi vermediği bildirildi.

İsrail basınından Haartez de, siyonist İsrail ve Arabistan ilişkilerinin geçmişe göre daha da yakınlaştığını bildirirken, İsrail pasaportu olanların Arabistan’a gidebileceğini ve geçici pasaportu olan Filistinlilerin ise Arabistan’a giremeyeceğini yazdı.

Ürdün Vakıflar ve İslami İşler Bakanlığı da, Arabistan’ın Ürdün’e hiç bir Filistinli’ye hac ve umre vizesinin verilmeyeceğini bildirdiğini duyurdu.

Ürdün 1978 yılından beri Filistinliler için geçici pasaport veriyordu ve böylece Filistinliler hac ve umreye gidebiliyorlardı. Ama Suudi Arabistan, artık Ürdün pasaportunu kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Suudi rejiminin bu girişimi, Amerika’nın terör rejimi İsrail’in lehine olan Asrın Anlaşması çerçevesinde olduğu ve böylece Filistinli milyonlarca mültecinin haklarının çiğnendiği bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu