GenelYemen Gerçekleri

Suudi rejimi Yemen’de camileri bombalamaya başladı

Yemen Ensarullah halk hareketinin Siyasi Büro üyelerinden eş-Şami, Suudi Arabistan’ın saldırganlığının yeni etabında Yemen’in çeşitli noktalarındaki camilerin hedef alındığını bildirdi.

Zeyfullah eş-Şami, Suudi Arabistan’ın yeni saldırılarında, Yemen’de camileri vurmaya başladığını, zira, Suudi Arabistan siyasi yenilgisi ve Al-i Suud’un Yemen’e saldırılarındaki uğursuz amaçlarının gerçekleşmiş olmamasının yanısıra, sahada da Suudilerin mağlub oldukları için teröristleri, camileri bombalamaya azmettirdiğini ifade etti.

Ensarullah Hareketi’nin Siyasi Büro üyesi Zeyfullah eş-Şami ayrıca, el-Kaide teröristlerinin, ABD, Suudi Arabistan ve Siyonist rejimin planlarını uygulayan uşaklar olduğunu kaydetti.

Yemen’den gelen başka bir habere göre, Yemen’de 3 camide ve Ensarullah’ın Sana’daki üslerinden birinde meydana gelen patlamalarda 31 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı.

Öte yandan, Suudi Arabistan’ın savaş uçakları, Sana, Marib, Cuf ve Mahviyet bölgelerini de vurdu.
Sana, Marib, Cuf
Başka bir haberde de, Yemen halk birliklerinin Aden’in Dar es-Sad bölgesinde ilerleme kaydettiği bildirildi.

Yemen halk ve ordu birlikleri, Dar es-Sad’da teröristlerle girdiği çatışmanın ardından, el-İnşaat kentine doğru ilerliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu