GenelSuriye DostlarıYemen Gerçekleri

Suudi rejimi Yemen’de savaş ve siyaset bataklığında saplanıp kalmıştır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı, Suudi rejiminin Yemen’de hem siyaset cephesinde ve hem de savaş cephesinde çıkmaza girdiğini bildirdi.
İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Cabiri Ensari, Arabistan’ın Sana kentine yaptığı kanlı saldırının akılsızlık ve Arabistan’ın akim politikasının sonucu olduğunu söyledi.
Ensari yazdığı bir yazıda, ‘’Arabistan’ın saldırısında yüzlerce masum insanın hayatını kaybetti fakat Arabistan’ın delice arzusu gerçekleşmeyecektir ve Yemen tekrar ateşlerinde doğacak ve geleceğe adım atacaktır’’ diye yazdı.
Yemen savaşının türünün ilki olmadığını, sonu da olmayacağını ifade eden Ensari, Afganistan ve Lübnan savaşlarının da akılsızca savaşlara örnek olduğunu , Afganistan’a saldırıda Soviyetler Birliğinin tüm gücüne karşın savaşı kazanamadığını ve Siyonistlerin de tüm güçlerine karşı Lübnan savaşından zafere çıkamadığını belirtti.
Ensari, ‘’Sana saldırısı Arabistan’ın Yemen savaşındaki hezimetinin göstergesidir ve ilk sonuçları sadece buzdağının görünen kısmıdır ve bu ilahi bir müjdedir ‘’ diye yazdı.
Ensari, Arabistan Yemen savaşında hem siyaset hem de savaş cephelerinde çıkmaza girmiştir ve şimdi kötü ve daha kötü seçenekleri karşısında birisini seçmesi gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı