GenelÖne ÇıkanlarSuriye Düşmanları

Suudi Rejimi’nin çeteleri Suriye’de kutsal mekanları yok ederken rejimin kendiside Hz. Peygamber’in Miraç makamını tahrip etti

Suud rejimi Mescid-ül Haram’ı geliştirme projesi kapsamında Hz. Peygamber’in Mescid-ül Haram’da Mirac’a çıktığı mekanı yıktı.

Suudi Arabistan yetkilileri, Mescid-ül Haram’ın milyar dolarlık geliştirme projesi kapsamında bu kutsal mekanın eski bölümünün bir kısmını tahrip etmeye başladı.

İngiliz İndipendent gazetesinin işçileri tahrip halinde gösteren fotoğraflarla birlikte verdiği habere göre, Mescid-ül Haram’ın Osmanlı ve Abbasi bölümleri tahrip edilmiş durumdalar.

İndipendent’in yayınladığı fotoğraf birkaç hafta önceye ait olduğu dikkate alınarak bu durum birçok arkeologun kaygılanmalarına sebep olmuştur. Bu arada eski mirasları destekleyen Prens Charles bu nedenle Suudi Arabistan’ı ziyaret etti.

Suudi Arabistan’da birkaç gün önce 7 kişi halk önünde başları kesilerek idam edildikleri için Prens Charles’in bu ziyareti insan hakları aktivistlerin birçoğu tarafından eleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı