Genel

Tahran Cuma Hatibi: Düşmanlar karşısında en iyi mücadele direniştir

Tahran Cuma Namazı hatibi Ayetullah İmami Kaşani, “Allah’ın yardımıyla günümüzde düşmanın dayattığı sorunların üstesinden direnişle gelinecek.” dedi.

Bu hafta Tahran Cuma Namazını kıldıran Ayetullah İmami Kaşani, cuma namazı hutbelerinde, halkın sorunları ve güncel konular ile bölge ve uluslararası meselelere değindi.

Ayetullah Kaşani, düşmanlara karşı en iyi mücadele yolunun direniş olduğunu belirterek, düşmanların İran’a karşı her açıdan çok boyutlu senaryolarını hayata geçirmeye çalıştıklarına temasla, ”İran geçen 40 yılda olduğu gibi bundan sonra da düşmanlara karşı direnecek ve yeniden onları başarısızlığa uğratacak” dedi.

Ayetullah Kaşani, Ramazan ayının son cumasında İran’ın dört bir yerinde görkemle düzenlenen Dünya Kudüs Günü’nde yoğun katılımdan dolayı İran halkına teşekkür etti.

Bilindiği gibi İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni, İslam dünyası ve dünya özgürlükçülerinin dikkatini Filistin ve Kudüs Meselesi’ne çekmek için Ramazan ayının son cumasını Dünya Kudüs Günü ilan etmiş ve o zamandan beri her yıl Ramazan ayının son cuması Dünya Kudüs Günü olarak İran ve dünyanın dört bir yerinde görkemli ve çeşitli etkinliklerle düzenlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu