GenelSuriye Dostları

Tahran Cuma Hatibi: İnkılab siyonist rejim İsrail’in sınırlarında güçlü bir şekilde bulunuyor

Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Hüccet-ül İslam Seyyid Muhammed Hasan Ebuturabiferd, İslam inkılabının prensiplerini koruduğunu belirtti.

Tahran Cuma Namazı hatibi, Hasan Ebuturabiferd, İran’ın farklı eyaletlerinde meydana gelen sel felaketine temasla, İran milletinin bu selin neden olduğu hasarların üstesinden geleceğini belirterek, Amerikan yetkililerinin İran’daki sel felaketiyle ilgili iddialarına tepki gösterdi ve ”Ahlak ile insaftan uzak olan Amerika Birleşik Devletleri’nin devlet adamları, İslam Devrimi’ni koruyan bir milletin güçlü bir azimle bu krizi de ortadan kaldıracağını bilmeli” ifadesini kullandı.

“Büyük güçler masanın bir tarafına otururken devrimimiz öyle bir güce sahip ki onların karşı yanında oturuyor.” diyen Hüccet’ul’İslam Ebuturabiferd, şunları kaydetti: “Herhangi bir tehdidin gelişmekte olan ülkenin ekonomisini zedelememesi için İran’ı büyük bir ekonomik güç haline getirmeliyiz. Ekonomik ve sosyal sorunlardan kurtulmanın sırrı İran’ın Asya kıtasında ekonomik açıdan belirleyici bir güç haline gelmesidir.”

Tahran cuma namazı hatibi, İslam inkılabının ülkülerinin sağlam bir şekilde güçlendiği ve korunduğunu belirterek bunun çok önemli olduğu ve ”bu İran için bir iftihardır’ açıklamasında bulundu.

Bugün İslam’ın güçlü bir şekilde varlığına ve Irak müslüman halkının kimliğine dönüşüne de temas eden Tahran cuma namazı hatibi, ‘ABD Irak’da trilyonlarca dolar harcamasına rağmen ABD’nin başkanı gece karanlığında Irak’a gizlice girebildiğini ve o da ancak ABD güçleri tarafından karşılandığına’ dikkat çekti. Tahran cuma namazı hatibi, bugün Suriye, Lübnan ve Yemen halklarının kendi iradelerine dayalı olarak mücadele verdiklerini ve bunun da İslam inkılabının bir kazanımı olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu