GenelSuriye Dostları

Tahran Cuma Namazı Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi: İmam Humeyni (ra) İsrail’in genişleme planını durdurdu

Bu haftaki Tahran Cuma Namazı Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi’nin imamlığında eda edildi.

Tahran Cuma Namazı hutbelerinde konuşan Ayetullah Hatemi, bugün ülke genelinde düzenlenen Dünya Kudüs Günü gösterilere değinerek, “İran halkının yoğun bir şekilde Kudüs Günü yürüyüşlerine katılması Cihad’ın bir örneğidir. Cihad sadece savaş alanında askeri bir hareket değil, yüce Alalh yolunda gösterilen her türlü çaba Cihad anlamına geliyor. Amerika’ya ölüm ve İsrail’e ölüm, ABD hükümeti ile Siyonist Rejim’e karşı bir savaştır. Onlar Allah düşmanı” dedi.

Ayetullah Hatemi, şöyle devam etti: Netanyahu ile Trump’ın en büyük isteği bu sloganların bizim toplumumuzda olmamasıdır. ABD Başkanı ve İsrail Başbakanı’na sesleniyorum: İstikbar huyunuz kaldığı müddetçe yüce Allah’ın desteğiyle “Amerika’ya ölüm” ve “İsrail’e ölüm” sloganını daha fazla haykıracağız.

“İmam Humeyni (ra) İsrail’in genişleme planını durdurdu” ifadesini kullanan Ayetullah Hatemi, “Siyonistler her daim ‘Nil Nehri’nden Fırat Nehri’ne kadar’ sloganını atıyorlardı. Eğer güçleri olsaydı Haremeyn-i Şerifeyni de işgal ederdi. Fakat şu anda o kadar büyük bir sefalet içine girdiler ki Syonist Rejim’in Başbakanı dilenci gibi Avrupa’da dolaşıyor” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu