Suriye Dostları

Tahran’da şehit Süleymani için anma merasimi düzenlendi

İran devrim muhafızları ordusu Kudüs gücü komutanı Şehit Süleymani’nin şehadetinin 40. günü münasebetiyle Tahran’da düzenlenen anma merasimine halkın çeşitli kesimleri, askeri ve siyasi yetkililer katıldı.

Sözkonusu merasimde konuşma yapan İran devrim muhafızları ordusu Kudüs gücü komutanı İsmail Kaani, şehit Süleymani’nin hayatı ve mücadelesi hakkında açıklamalar yaptı.

Tuğgeneral Kaani, şehit Süleymani’nin direniş cephesinin bir kahramanı olduğunu belirterek, şehit Süleymani’nin direniş cephesinde yılmadan, yorulmadan mücadele verdiğini belirtti.

Şehit Süleymani’nin ihlaslı, takvalı bir insan olduğunu ama onun bu özelliğinin fazla bilinmediğini belirten Kaani, şehit Süleymani’nin direniş cephesinde ve bölge halklarının mücadele tarihinde hiç bir zaman unutulmayacağını bildirdi.

Tahran’da düzenlenen anma merasimine İran halkının çeşitli kesimleri, İran’ın siyasi ve askeri yetkililerinin yanısıra Irak, Lübnan ve Suriye’den misafirler katıldı.

Şehit Süleymani’yi anma amacıyla İran’ın diğer şehirlerinde de çeşitli merasimler düzenlendi. Düzenlenen merasime katılan konuşmacılar, Amerika terör güçlerinin general Süleymani’yi şehit etmesini kınarlarken Şehit Süleymani’nin mücadele yolunun bundan sonra da güçlü bir şekilde süreceğini bildirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu