Genel

Tekfirci ve radikal terör uluslararası bir terör olup zaman ve mekanı yoktur

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad dün Profesör Tim Anderson başkanlığında Avustralyalı akademisyen, araştırmacı ve aktivistlerden oluşan bir heyeti kabul etti.
Görüşmede Suriye Cumhurbaşkanı Esad özel olarak Suriye, genel olarak da tüm bölgede yaşananların tüm dünyayı etkilediğini belirtti. Çünkü Suriye’nin tekfirci radikal bir ideolojiye karşı mücadele ettiğine dikkat çeken el-Esad bunun da ne sınır ne de ulus tanımayan bir terör olduğunu ifade etti. El Esad tekfircilik ve radikalliğin uluslar arası bir terör illeti olup mekan ve zamanı gözetmeksizin tüm alemi hedef aldığını belirtti.
Suriye ile Batı arasındaki ilişkiler konusunda ise Esad; batılı kimi yöneticilerin bölge davaları konusunda çifte standartlı bir politika izlediklerini belirtti. Söz konusu yöneticilerin bölge davaları konusunda dar çıkarlara dayalı tutumlar izlediklerini ifade eden el Esad; Suriye ve bölgedeki gelişmelerin tabiatını ve gerçeğini doğru bir şekilde irdelemediklerini belirtti.
Suriye Cumhurbaşkanı; bu gibi ziyaretlerin önemine işaret ederken, halklar arasında iletişimi pekiştireceğini, kültürel köprüleri güçlendireceğini ve mevcut dezenformasyona karşı gerçeklerin doğru bir şekilde ulaşmasını kolaylaştırabileceğini vurguladı.
Avustralyalı heyet üyeleri Suriye’ye dayanışma ziyaretleri sırasında gördükleri gerçekleri kamuoyuna taşımak için ellerinden gelen her çabayı göstereceklerini ifade ederken, Avustralya halkının önemli bir bölümünü temsil ettiklerini belirttiler.
Heyet üyeleri Suriye ve halkının servet ve olanaklarını hedef alan evrensel bir savaşa maruz kaldığını, bu savaşta ayrıca Suriye’nin bölgedeki kilit rolünün baltalanmak istendiğini ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı