GenelIrak Gerçekleri

Tikrit’in kuzeyi ve Enbar’da 30’dan fazla IŞİD teröristi öldürüldü

Irak güvenlik güçleri bugün Salahaddin kentindeki Tikrit’in kuzeyinde düzenlediği askeri operasyonda, aralarında sözde Biji Valisi adlı teröristin de bulunduğu 19 IŞİD teröristi, Enbar Kenti Felluce’de de uçak bombardımanları sonucunda aralarında sözde Felluce Valisi ve yardımcısının bulunduğu 12 teröristi daha öldürdü.

Irak enformasyon şebekesi Salahaddin kentindeki güvenlik kaynaklarında naklen, güvenlik güçlerinin sözde Biji Valisi terörist Hıdır el Bettal ile 18 teröristi öldürdüklerini söyledi.

Enbar’da da adının açıklanmasını istemeyen bir güvenlik kaynağı, Felluce’de Irak hava bombardımanı sonucunda örgüte tabi bir evi hedef almalarıyla aralarında sözde Felluce Valisi Davut Alvani ile Abu Eymen lakaplı askeri yardımcısının bulunduğu IŞİD terör örgütünden 12 teröristin öldüğünü ilan etti.

Kaynak, bombardıman sonucunda ayrıca ağır taramalı silahlarla donatılmış 2 araçlarının da imha edildiğini ifade etti.

Kaynak, Irak ordusu uçaklarının bugün güvenlik güçlerini hedef almak için Biji Kazasına doğru yönelen bomba düzenekleri yerleştirilmiş ve intihar eylemcilerinin sürdüğü 3 aracı imha ettiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu