Suriye Düşmanları

Tel Aviv, korona virüs hastalığındaki artıştan BAE’yi suçladığı için özür diledi

Siyonist rejim, BAE’yi İsrail’de Korona virüsü ile enfekte olan insan sayısını artırmakla suçladığı için özür diledi.

Russia Today’in internet sitesine göre, işgal altındaki Filistin’de korona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısının artmasının ardından ırkçı rejim İsrail Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Daire Başkanı Şaron El-Ruyi Press, artışın BAE’ne yapılan seyahatlardan kaynaklandığını söylemişti.

Sözkonusu siyonist yetkili, işgal altındaki Filistin hastanelerinin yöneticileriyle yaptığı görüşmede, “Dubai ile iki haftalık barıştan sonra ölen İsraillilerin sayısı yetmiş yıldan fazla bir süredir yaşanan savaşta ölenlerden daha fazla oldu” dedi.

Siyonist medyadan Kanalı 13 de, geçtiğimiz Aralık ayında BAE’den dönen İsraillilerden 900 kadarında koronavirüs bulaştığını ve bunun kendileriyle teması olan yaklaşık 4.000 diğer Siyoniste de bulaştığını bildirdi.

Siyonist rejim yetkililerinin koronavirüsün yayılmasından BAE’ni suçlamasının ardından BAE de, ırkçı rejim yetkilileriyle temas geçmiş ve bu duruma tepki göstermiş ve bunun ardından da, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun ofisi yetkilileri halk sağlığı dairesi başkanının sözlerinden dolayı özür dilemişlerdir.

Son istatistiklere göre işgal altındaki topraklarda 634 bin kişiye koronavirüs bulaştı ve 4.700 kişi hayatını kaybetti.

Bu arada eski İsrail savaş bakanı ve İsrail Beitna partisinin lideri Avigdor Lieberman, geçtiğimiz günlerde Kanal 13 televizyonuna yaptığı açıklamada, sağlık bakanlığının ikinci bir doz aldıktan sonra yüzlerce kişinin koronavirüse yakalandığına dair bilgi sahibi olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu