Genel

Tel Aviv’de bir yolcu otobüsüne yapılan bombalı eylemin ayrıntıları…

Dün (22 Aralık Pazar) Filistin’in 1948′de işgal edilmiş kesiminde yer alan Tel Aviv (Tellu’r-Rabi’) şehrinin güneyindeki Beyti Yam kasabasında bir yolcu otobüsüne bombalı çanta yerleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilen eylemde görevlilerden birinin hafif yaralandığı ifade edildi.

İşgal devleti polisinin verdiği bilgiye göre yolcu otobüsünde şüpheli bir çanta fark eden şoför acilen yolcuları indirip polise bilgi verdi. Olay yerine gelen uzman polislerin çantayı incelemesi esnasında içine yerleştirilen patlayıcının patlaması üzerine ilgilenen görevlinin yaralandığı ancak durumun hafif olduğu ifade edildi.

Yine işgal devleti polisi tarafından yapılan açıklamada patlama üzerine hemen olay yerine çok sayıda güvenlik görevlisi sevk edilerek inceleme yapılması ve olayla ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşılması için geniş çaplı araştırma başlatıldı.

Henüz eylemi üstlenen olmamakla birlikte işgal polisi olayın arkasında Filistinlilerin bulunmasından şüphe edildiğini söyledi. Eylemin büyük bir hasara neden olmamasında otobüs şoförünün patlayıcıyı erken fark etmesinin önemli payı olduğu düşünülüyor.

Bu arada Hamas adına açıklama yapan Fevzi Burhum, Beyti Yam eyleminin işgal güçlerinin son günlerde gerçekleştirdiği cinayetlere ve saldırılara cevap niteliği taşıyan kahramanca bir eylem olduğunu dile getirerek Hamas olarak eylemi gerçekleştirenleri kutladıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı