Genel

Terör eylemleri Suriye halkını vatanına daha sıkı bağlayacaktır

Şam’da meydana gelen iki terör patlamasında yaralanan vatandaşlar eylemleri kanlı, barbar ve insanlık dışı eylemler olarak nitelendirerek din, ahlak ve insanlık değerlerinden tamamen uzak bu vahşetin Suriye halkını vatanını ve onur verici tutumlarını savunmadan caydırmayacağını belirttiler.

Gümrük Bulvarında meydana gelen terör patlaması sırasında yoldan geçen umumi taksi şoförü Mustafa Avad adlı vatandaş; bu çirkef eylemlerin Suriye ve halkını hedef alan komplocuların iflasını yansıttığını ifade etti.

Minibüs şoförü Muhammed Halife Hamada; komplocu ve teröristlerin Suriye halkı için özgürlük yada reform gibi şeyler istemediklerine vurgu yaparak Suriye halkının bu ucuz yalanlara inanmasından çok daha büyük olduğunu söyledi.

Patlama yerlerinden yol geçtikleri sırada yaralanan bir çok sivil vatandaş; eli kanlı gözü dönmüş olarak nitelendirdikleri teröristlerin Suriye ve halkı için yıkım ve kandan başka bir şey istemediklerinin bir kez daha kesin ve net delillerle kanıtlandığına vurgu yaparak, insanlıktan uzak teröristleri ve onları destekleyen tarafları şiddetle kınadılar.

Suriye’nin içişlerine müdahale eden ve teröristleri destekleyen taraflara mesaj vermek istediklerini ifade eden vatandaşlar; Suriye halkının kesin ve net bir şekilde kararını aldığını ve bu bağlamda tüm dünyaya sözünü söylediğini ifade ettiler. Bir kısım tarafların her şeye rağmen Suriye halkının mesajını duymak istemediklerine işaret eden vatandaşlar; Suriye’nin hür ve onurlu halkıyla birlikte etrafında kenetlendiği yönetimi ile güçlü bir kale olarak kalacağını söylediler.

Vatandaşlar; özgürlük yada insan haklarını çirkef emellerinde kullanan tarafların maskeleri düştüğüne ve gerçek yüzlerin ortaya çıktığına vurgu yaparlarken, bunlara ilaveten din çatısı altında saklanan sahtekarların Arap ve İslam alemini hedef alan planların uygulanmasında ucuz ve alçak bir aletten ibaret olduklarını çok iyi bildiklerini söylediler.

Farklı adlandırmalar altında terör ve teröristleri destekleyen ülkelere seslenen vatandaşlar; Suriye’de akıtılan masum kanların sorumluluğunu bu ülkelere yükleyerek, Suriye halkının bu insanlık karası tutumlarını unutmayacağını ifade ettiler.

Terör eylemlerinde yaralanan vatandaşlar; farklı adlandırmalar altında Suriye halkının hak ve hukuklarını savunduklarını iddia edenlerin hem kendi ülkelerindeki insan hakları, özgürlüklerini hem de yıllardan beri İsrail’in zulmü altında yaşayan Filistinlilere ne yaptıklarını gördüklerine işaret ettiler.

Vatandaşlar; Suriye’de desteklenen terör ve teröristlerin İsrail’e hizmet ettiklerinin tartışılmaz bir konu olduğunu belirterek, Suriye ve halkının bu çirkef komplolarla onur verici tutumlarından caydırılmasının mümkün olmadığını eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu