Cinayet ve KatliamlarGenelSuriye Düşmanları

Terör eylemleri yapmak için Türkiye sınırından Suriye’ye sızdıklarını itiraf ettiler

Biri Libya ikisi Tunus uyruklu üç terörist Kaide Örgütü ve sözde Özgür Suriye ordusunun koordinasyonuyla terör eylemleri gerçekleştirmek için Türkiye sınırı yoluyla Suriye’ye sızdıklarını itiraf etti.

Terörist Fahd Abdülkerim Salih Freytıys Suriye televizyonunun yayınladığı itiraflarında, 1991 yılı Libya doğumlu olduğunu ve Bingazi’de yaşadığını, Libya’daki isyana katılarak, Kaide Örgütü elemanlarından Ebu Deccana’nın yönettiği Bu Selim Tugaylarına katıldığını belirterek Libya’da Kaddafi’ye karşı savaştığına işaret etti.

Terörist Freytıys, Kaide mensubu Muhammed adlı bir arkadaşının kendisini aradığını ve Libya’daki isyan ve çatışmalarda deneyim kazanması nedeniyle Suriye’ye gidip rejime karşı Müslümanların safında savaşmasını istediğini bildirerek “kendisine gidebileceğimi ilettim. Bana Özgür Suriye Ordusuna bağlı Ebu Muhammed adlı bir şahsın telefon numarasını verdi” dedi.

Lazkiye’de iki gün kaldıklarını ve burada Özgür Suriye ordusuna bağlı olduğunu söyleyen Ebu Muhammed’le karşılaştıklarını bildiren terörist, Ebu Muhammed’in Kaide Örgütü ve mücahitlerle bağlantıları kurduğuna işaret etti.

Diğer yandan Tunuslu terörist Usame Muhtar Hezli, Libya devriminde Libya halkının yanında savaştığını söyleyerek Libya’da Ebu Deccana’nın komutasındaki Bu Selim Tugayına katılıp eğitim aldıktan sonra Libya rejimine karşı savaştığını belirtti.

Terörist Hezli, “daha sonra Suriye’de yaşananları haberlerden takip etmeye başladım ve Suriye’deki devrime katılma kararı aldım. Fakat parasız olduğum için Suriye’ye nasıl ulaşacağımı bilmiyordum. Libya’ya çalışmak için döndüm. Orada beni arkadaşım Rıza aradı ve Suriye’ye gideceğini söyledi. Bende onunla gitme kararı aldım” diye konuştu.

Terörist Hezli, Rıza ve Sami adlı bir şahısla Türkiye’ye geldiklerini ve Ebu Ahmet’i arayıp Antakya’ya gelişlerini planladıklarını bildirerek Suriye’de Cihat adlı bir grubu bulanan Kaide Örgütüyle bağlantılı Ebu Talha ile ilişkisi olan Ebu Ahmet’le Antakya’da buluştuklarını kaydetti.

Ebu Ahmet’in kendilerine Ebu Ali adlı bir kaçıkçının telefon numarasını verdiğini ve Ebu Ali’nin Suriye’ye gizlice girmelerine yardımcı olduğunu dile getiren terörist, Lazkiye’ye ulaştıktan sonra kendilerini bir başka kaçakçıya teslim ettiğini ve bu şahsın kendilerini Ebu Ahmet’e ulaştırdığını, ardından Özgür Suriye Ordusuna katılmak üzere İdlib’e gittiklerini kaydetti.

Tunus uyruklu diğer terörist Mecdi Bin Ayyaş Ayari ise, Libya’daki isyancılarla birlikte Libya’da savaştığını bildirerek Libya’da Kaide’ye bağlı Bu Selim kampında eğitim gördüğünü söyledi.

Suriye haberlerini izledikten sonra Suriye devrimine katılma kararı aldığını belirterek “evime yakın bir camide akşam namaz kıldıktan sonra camilerde hutbe veren Ebu İsa adlı şahsın konuşmasını dinledim. Ebu İsa, Suriye’de acı çeken ve işkence gören kardeşlerimizle dayanışmamız ve onlara her türlü yolla yardım etmek gerektiğini anlattı” diyen terörist, Şeyh Ebu İsa’ya Suriye’ye gidip Özgür Suriye Ordusuna katılmaya hazır olduğunu bildirdiğini aktardı.

Terörist Ayari, Ebu İsa’nın Ebu Ahmet adlı şahsı aradığını ve Türkiye’ye gitmesini söylediğine işaret ederek “İstanbul’a ulaştıktan sonra Ebu Ahmet’i aradım ve benden Antakya’ya gelmemi istedi” diye konuştu.

Antakya’ya ulaştıktan sonra Ebu Ahmet aracılığıyla bağlantı kurduğu bir şahsın kendisini Türkiye sınırında Suriye’ye gizlice dağlardan yürüyerek geçirdiğini, Mabada yoluna ulaştıkları zaman kendilerini bir aracın beklediğini ve bu araçla Lazkiye’ye ulaştıklarını ifade etti.

Terörist, Lazkiye’ye geldikleri zaman bir evde kaldıklarını ve bu evde Tunuslu başka şahısların da bulunduğunu söyleyerek “ardından Ebu Ahmet geldi. Bize silah eğitimi alıp almadığımızı sordu. Ben Libya devrimine katıldığımı ve silah eğitimi aldığımı bildirdim. Yarın sabah bir kaçakçının gelip bizi Cihat tugaylarıyla birlikte savaşmak için götüreceğini söyledi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı