GenelSuriye Dostları

Terör ve radikallik modern dünyanın temel sorununu teşkil ediyor

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu; İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin, ‘dünyada şiddet ve radikalizme karşı mücadele etmeye ilişkin öneride bulunduğu karar tasarısını çoğunluk oyla kabul ederken, İsrail’in kuruldaki temsilcisi karar tarsısına karşı çıkıp eleştirdi.

İran’ın BM’deki Daimi Temsilcisi Muhammed Huzai İranlı IRNA Haber Ajansının aktardığı açıklamalarında; BM genel kurulunun söz konusu karar tasarısını kabul edip üstlenmesinin, dünyayı ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya bırakan şiddet ve radikalliği sırlamada önemli bir başarı teşkil ettiğini belirtti.

Ülkesinin başta Ortadoğu Bölgesi olmak üzere tüm dünyada şiddet ve radikalliğe karşı çabaları birleştirme ve etkin bir mücadele verme çağrısını ifade eden Huzai; modern dünyanın tanık olduğu en önemli sorunlardan birinin artan terör ve radikalci grupların olduğuna dikkat çekti.

Huzai; Suriye ve Afrika ülkelerinin bir kısmına ilaveten daha başka yerlerde yaşanan terör ve şiddetin temel nedeninin bu iki illet olduğunu belirtirken, bunun tüm dünya halkları için teşkil ettiği tehlikenin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı