Genel

Terör yuvalarına baskınlar aralıksız devam ediyor

Suriye güvenlik birimleri Haseke iline bağlı Kamışlı Kentinin Kaddur Bek semtinde teröristlerin barındıkları bir yuvayı basarak 11 teröristi tutukladı, birini de yaraladı.

Resmi bir kaynak SANA’ya açıklamasında operasyonda; terör yuvasında gizli bir bölmenin bulunduğunu ifade ederken, bu gizli bölmede 10 adet kalaşnikof, 1 adet keskin nişancı silahı, 3 adet pompalı tüfek, 1 adet savaş tabancası, 11 adet savunma el bombası ve 1 adet av tüfeğinin yanında bir çok askeri üniforma, askeri çantalar, bir miktar eroin ve farklı türlerde uyuşturucu, 24 adet muhaberat cihazı, 4 adet bilgisayar ve bomba düzeneklerinin uzaktan patlatılmalarında kullanılan çok sayıda cihazın bulunduğunu açıkladı.

Silahlı kuvvetlerimiz Halep kentinin bazı semtleri ve kırsalında halkın yardımıyla silahlı teröristlere yönelik operasyonlarını sürdürürken terör gruplarını ağır kayıplara uğratarak silahlarına el koyup mühimmat depoları ve Duşka makineli tüfek monte edilen araçlarını tahrip etti.

Resmi bir kaynak SANA muhabirine, silahlı kuvvetlerimizin İzaa, Amiriye ve Tel el-Zerazir semtlerini terör artıklarından temizlediğini, çok sayıda teröristi öldürürken çoğunu da yakaladığını bildirdi.

Silahlı kuvvetlerimize bağlı bir birlik, Seyf el-Devle semtinde vatandaşları hedef almak için karargâh olarak kullandıkları alışveriş merkezini silahlı teröristlerden temizleyerek alışveriş merkezinde uydu yayın cihazı, kamera ve depolama aygıtları buldu.

Bununla birlikte silahlı kuvvetlerimiz Hanano semtinde bir mühimmat deposu ve Duşka makineli tüfek monte edilen araçları hedef alaıp tahrip ederken çok sayıda teröristi de etkisiz hale getirdi.

Bu arada silahlı kuvvetlerimizden bir birlik Meyselun semtindeki Mesleki Eğitim binaları ve Meyselun okulunu silahlı terör artıklarından temizleyerek el-Hatab meydanından kente sızmaya çalışan teröristlerle girdiği çatışmada pek çoğunu öldürdü.

Silahlı kuvvetlerimize bağlı birlikler, el-Meşhed semtindeki Cemil Kabbani ve Bustan el-Kasr semtindeki Yermük okuluna konuşlanan teröristleri hedef alarak elemanlarını ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

Halep kırsalında ise silahlı kuvvetlerimize bağlı bir birlik el-Bab kentinde bir mühimmat deposunu tahrip ederken bir başka birlik el-Zurbe nahiyesinde teröristlerin toplanma yerlerini hedef alıp Duşka makineli tüfek monte edilen 7 aracı içindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu