Cinayet ve KatliamlarGenel

Teröristler 5 asayiş mensubu ve 4 işçiye ateş açtılar

Şam kırsalında dün, asayiş güçlerinin 5 elemanı ve Su Kaynakları Müdürlüğünde çalışan 4 işçi Sahnaya ve Darayya arasındaki bölgede yasalara aykırı şekilde açılan artezyen kuyusunu kapatma görevini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarını üzerlerine ateş açması sonucu şehit düştü.

SANA muhabiri, Şam Çevre Kent Emniyet Müdürlüğünden yetkili bir kaynağa dayanarak, teröristlerin Şam Kırsalı Su Kaynakları Müdürlüğü çalışanları ve onlara eşlik eden asayiş güçlerine ateş açtığına işaret etti.

Kaynak açılan ateş sonucu, Mühendisler Musa Muhammed Dağer ve Muhammed Emir Kayed Vadi, Teknisyenler Hişam Faris Keridi, Alaettin Ali İbrahim ve asayiş güçleri elemanlarından Rakan Ekrem Şarani, Salah Hüseyin Bedir, Abdülbasıt Muhammed Abdullah, İbrahim Mustafa Hallak ve Fevzi Recep Ahmet’in şehit düştüğünü bildirdi.

Güvenlik Birimleri İdlib Kırsalında El Yapımı Bombaları Yola Döşeyen Teröristlerle Çatışmaya Girdi Öte yandan idlib’te Zevaya dağında Besames köyü çevresindeki yollara ve ara yollara el yapımı bomba döşeyen teröristlerle güvenlik birimleri arasında çatışma çıktı.

SANA muhabiri İdlib’ten yetkili bir kaynağın verdiği bilgilere dayanarak çatışmada teröristlerin bir kısmının etkisiz hale getirildiğini ve teröristlere ait, tabanca, makineli tüfek, RPG roketi gibi silahlar ele geçirildiğini bildirdi.

Ayrıca silahlı terör gruplarının farklı bölgelere döşediği ve ağırlıkları 30 ile 50 Kg arasında değişen el yapımı 6 bomba, bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı