Suriye Düşmanları

Teröristler Halep’in El’Hamdaniye ve Halep’el’Cedide bölgelerine roketli saldırı düzenlediler

Suriye’de teröristler bu sabah Halep’in El’Hamdaniye ve Halep’el’Cedide bölgelerine roketli saldırı düzenlediler.

Suriye resmi SANA haber ajansı, verdiği haberde, roketli saldırı sonucunda muhtemel ölü, yaralı ve hasar konusunda bilgi vermedi.

Teröristler cuma günü de iki bölgeye saldırı düzenlemişlerdi.

Teröristlerin Suriye’de ağır yenilgi almalarının ardından son aylarda teröristlerin Suriye’nin değişik bölgelerinde sivillere yönelik terör saldırıları dikkat çekiyor. Bu saldırılarda bu zamana kadar kadın ve çocuklar olmak üzere genel de siviller hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır.

Bu arada alınan bir habere göre, Suriye ordusunun Rasulayn çevresinde Um’Şeife köyüne düzenlediği operasyon sonucu bu bölge Türkiye ordusunun kontrolünden çıktı.

Öte yandan dün bazı haber kaynakları Türkiye ordusu ile Suriye ordusu arasında Rasulayn çevresinde çatışmanın olduğunu bildirdiler.

Bilindiği gibi Türkiye’nin 9 ekim tarihinde Suriye topraklarına yönelik başlattığı askeri harekat ardından Suriye Kürtleri Demokratik Güçleri, Türkiye-Suriye sınırlarında kontrollerindeki bölgeleri Suriye ordusuna devretmeye hazır olduğunu bildirmiş ve Suriye ordusu da bunun üzerine o bölgelerin kontrolünü ele geçirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu