GenelSuriye Düşmanları

Teröristler Suriye’de 3 petrol kuyusunu daha ateşe verdiler

Çaldıkları petrolü aralarında paylaşamayan silahlı iki terör grubu arasındaki anlaşmazlık sonucunda teröristler Deyrezzor İlinde yağmaladıkları 3 petrol kuyusunu kundakladılar.

Petrol kuyularının ateşe verilmesi sonucunda; günlük ortalama kaybın 4670 varil petrol ve 52.000 metreküp doğalgaz olduğu ifade edildi.

Petrol Bakanlığından açıklama yapan yetkili bir kaynak; silahlı bir terör grubunun Deyrezzor İlinde çalıp satmak amacıyla bazı petrol sahalarına saldırdıklarını belirterek son olarak bazı kuyuları rastgele açtıklarını, bu kuyulardan çalınan petrolü paylaşmaları sırasında kendi aralarında anlaşmazlık yaşadıklarını ve anlaşmazlık sonucunda kuyuları ateşe verdiklerini ifade etti.

Bu ihlallerin petrol alanlarında büyük zarara ve olumsuz sonuçlara yol açtığına işaret eden kaynak; geleceğe yönelik petrol yatırımlarının engellendiğini ve üretimin sabote edildiğini belirtti.

Kaynak; petrol kuyularının gelişi güzel açılması ve ham petrolün sağlıksız bir şekilde çıkarılmasının yeraltı ve yerüstü suların yanı sıra tüm çevreye olumuz etkilerine dikkat çekti.

Fırat Petrol Şirketinin kuyuları söndürme çalışmalarına devam ettiğini belirten kaynak; teröristlerin bugüne kadar ateşe verdiği kuyu sayısının dokuza ulaştığını, bunların altısının kontrol altına alınıp söndürüldüğünü söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı