Cinayet ve KatliamlarFotoğraflarGenel

Teröristler Suriyenin Haffe bölgesinde kinlerini yansıtan çirkin görüntüler meyda getirdi

Silahlı terör gruplarının Haffe bölgesi ve civar köylerde yarattığı çirkin görüntüler vatandaşların kanını mubah gören bu grupların terörist ve bozguncu yüzünü ortaya koydu.

Terör grupları ağaç ve taş demeden her şeyi yakıp yıkarken sakinlerini işlediği katliam ve saldırılarla göçe ve topraklarını terk etmeye zorlayıp Haffe bölgesini hayalet kente çevirdi.

SANA muhabiri önemli bir turistik bölge olan, sakinleri güven ve refah içinde yaşayan Heffe’ye yaptığı ziyaret sırasında çektiği yıkım görüntüleri, suç ve katliam gruplarının taşıdığı zihniyeti yansıttı.

Bu suç grupları Haffe bölgesinin alt yapısını yıkarken ulusal hastanesini ve teçhizatlarını ateşe verdi. Silahlı terör grupları bununla yetinemeyerek bölgedeki Maliye, Elektrik ve Su Müdürlükleriyle birlikte Nüfus Dairesinin kayıt ve belgelerini yaktı.

Bölgedeki kültür merkezleri ve yakıt istasyonunu harabeye çeviren terör gruplar bölgedeki evlerin kapılarını kırarak içindeki değerli eşyaları çaldı.

Yıkım görüntüleri ayrıca, bölgede kapıları kırılan, malları çalınan işyerleri, talan edilen çarşılarını gösterirken sokaklarda körfez petrol ve doğal gazı paralarıyla finanse dilen fitne projesine teslim olmayı reddeden masum vatandaşların katledilmesi ve yaratılan yıkımın izleri duruyordu.

İnsan kanına doymayan vahşi terör gruplarının zulmünden hayvanlar da kurtulmazken vatanına bağlılığına tutunan ve kara bayraklarının altına girmeyi reddeden herkesin kaderinin bu olacağı mesajını vermek isteyen bir görüntü yarattılar.

Terör grupları yolları çaldıkları buldozerlerle kazarken özel ve kamu araçlarını ve büyük iş makinelerini tahrip ederek adaletten ve asayiş güçlerinden koruyacağı sanısıyla bunları bariyer haline getirdi.

Diğer yandan teknik ekipler terör gruplarının kinci silahlarının ateşiyle tahrip ettiklerini ve yıktıklarını onarma ve kenti eski parıltısı ve güvenliğine döndürme çalışmalarına başladı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı