Genel

Teröristlerden temizlenen Şam’ın Ziyabiye mahallesi huzura kavuştu

Ordu ve Asayiş Güçleri elemanları Şam kırsalındaki Seyyide Zeyneb bölgesinde bulunan Ziyabiye semtinde semt ahalisinin yardımıyla çok sayıda kiralık teröristi katledip tutuklayarak yeniden huzur ve güvenliği sağlamayı başardı.

Semt caddeleri, işyerleri ve elektrik direklerindeki yıkım ve tahribat izleri vatanlarını ve aileleri satıp hain ve katil olmayı kabul eden teröristlerin zihniyetini ve halk arasında yarattıkları korkuyu net şekilde ortaya koyuyor.

Ordunun bölgeye girmesiyle birlikte evlerine dönen aileler güven ve huzuru hissetmeye başladı.

Semt sakinlerinden Yusuf el-Şemri, teröristlerin yolları kestiğini, yüzlerini örten silahlıların insanların arasında korku salıp tehlikeye soktuklarını bildirirken teröristlerin cehenneme çevirdikleri semtten ayrılmak zorunda kaldıklarını, döndüklerinde ise evlere ve kamu kurumlarını verilen büyük hasara tanık olduklarını dile getirdi.

Evine ailesiyle dönen Betül el-Şemri ise, teröristlerin hayatlarını, mutluluk ve huzurlarını çaldığını söyleyerek çoğu insanın evlerinde mahsur kaldığını, şu an ordunun varlığıyla kendilerini güven içinde hissetmeye başladıklarını ifade etti.

Muhammed Şemmar, ülkelerini bozan, halkı katleden ve ordu güçlerine saldıran teröristlerin insanlık sıfatından arındıklarını belirterek bunlara hoşgörülü davranılamayacağını dile getirdi.

Ebu Samir, ordu güçlerinin varlığıyla durumların daha iyiye gitmeye başladığını kaydederek teröristlerin çevreye ateş açtıklarını, evleri basıp işyerlerini yağmaladıklarını, aileleri dağıttıklarını bildirdi.

Diğer yandan teröristler alt yapıyı tahrip etme, su ve elektrik şebekelerini bozmakla kalmayıp tüm ahlaki ve ruhani değerlere aykırı davranarak camilerin kutsallığını ihlal ettiler.

Yeni açılan Abbas Kompleksi Camisini basan teröristler camiyi bir odasının zeminin kaplayan kan ve katliam kokusuyla kirletip kütüphanesini yerle bir ederek din ulemalarının resimlerini yerlere fırlattılar.

Silahlı teröristler bölgedeki özel bir hastaneyi soyduktan sonra camiyi alan hastanesine dönüştürdü.

Cami yakınlarında oturan Ebu Muhammed, teröristlerin İslam öğretilerini ihlal ederek bölgedeki Humeyni Hastanesinin tıbbi ekipmanlarını çaldıklarını, cesetleri camiye naklettiklerini, Ramazan ayında oruç tutanları ezan sesinden ve camide namaz kılmaktan mahrum ettiklerini dile getirdi.

Ebu Muhammed, iki gün önce ailesiyle birlikte evlerine döndüklerini söyleyerek elektrik şebekesinin onarılması ardından tüm ahalinin evlerine döneceğine işaret etti.

Ordu askerlerinden biri ise SANA’ya, ordu elemanlarının ulusal sorumluluklarını yüklenip görevlerini yerine getirdiklerini söyleyerek halkı korumaya ve güvenliği sağlamaya çalıştıklarına dikkat çekti.

Ayrıca, evlerinden ayrılan ahaliye güvenlik ve istikrarın sağlanması ardından evlerine dönme çağrısı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu