Cinayet ve KatliamlarGenel

Teröristlerin itirafları:Öldürme tecavüz gasp ve daha bir çok eylemde bulunduk

Suriye televizyonunun dün yayınladığı itiraflarında bir çok terörist Homs İlinde öldürme, tecavüz, kaçırma, gasp, silah kaçırma, kundaklama ve terör gruplarına destek sağlama eylemlerinde bulunduklarını itiraf ettiler.

1980 Homs – Ksayr doğumlu terörist Abdülkafi Abdülhamid Bekkür; çiftçi olarak çalıştığını ve olayların başlamasıyla yakınları ile birlikte camide insanları provoke etmekle eylemlere katıldığını söyledi.
Ardından para karşılığında silahlı eylemlere katıldıklarını söyleyen Terörist Bekkür; her birine bir silah, bol miktarda mermi ve iki bombanın verildiğini söyledi.

Terörist Bekkür; silahları teslim almalarıyla para karşılığında eylemlerde bulunduklarını, kamu ve özel binalara, asayiş güçleri ve orduya saldırı eylemlerinde bulunduklarını söylerken, yollarda barikatlar kurduklarını da ekledi.

Yollarda kurdukları barikatlarda yol geçenleri durdurup havzalarında bulunan para, özel eşyalar ve uygun gördükleri her şeyi gasp ettiklerini belirten Terörist Bekkür; hoşlarına giden bayanları da tenha yerlere götürerek tecavüz ettiklerini söyledi.

Daha sonraları kendisinden adam ve silah kaçakçılığı yapması istendiğini söyleyen Terörist Bekkür; Lübnan’dan Suriye’ye yüklü miktarlarda silah kaçakçılığında bulunduklarını ekledi. Bekkür; kaçırdığı silah türleri, miktarı ve şahıslar hakkında ayrıntılı bilgiler verirken, silahların nereye ve nasıl taşındığını da anlattı. Bekkür terör ele başlarının yanında kendilerine para dağıtanların kimliklerini açıklayarak, Lübnan’da da kiminle nasıl çalıştıklarını açıkladı.

Terörist Bekkür; insanları öldürme ve saldırı eylemlerine katılmaktan daha kolay olması nedeniyle silah kaçakçılığını tercih ettiğini söylerken, bu bağlamda ayrıntılar öğrenmeye çalıştığını, fakat bu işi organize edenlerin “silah, finans ve yardım Lübnan’daki Müstakbel Akımından geliyor. Bundan fazlasını da öğrenmeye çalışmak işine yaramaz” dediklerini ekledi.

Terörist Bekkür; kendilerine para verenlerin daha sonra onlardan yine gösteriler düzenlemelerini ve insanları provoke etmelerini istediklerini söyledi.

Fayyad: Dört Gazeteciyi Suriye’ye Geçirdik

Yine Homs iline bağlı Ksayr kırsalından olduğunu ve çiftçi olarak çalıştığını söyleyen terörist Ahmet Emin Fayyad; benzer itiraflarda bulundu.

Fayyad; Ahmed Ammun adlı bir teröristin bir terör grubu kurduğunu ve onu gruba aldığını söylerken terör grubunda yer alan diğer teröristlerin de adlarını sıraladı.

Ele başı Ammun’un kendilerine silah ve mermi dağıtarak askeri barikatlara saldırmalarını emrettiğini ifade eden Fayyad; daha sonraları ise Lübnan’dan Suriye’ye silah kaçakçılığını nasıl yaptıklarını anlattı.

Fayyad bir defasında 60 adet otomatik silah, 5 adet dürbünlü silah, bir sandık el bombaları ve bol miktarda mermi kaçırdıklarını söylerken terör grubunun dağdaki barınağında bunları ele başı Ammun’a teslim ettiklerini, karşılığında da para aldıklarını açıkladı.

Homs kırsalındaki yollarda bir çok kez barikatlar kurduklarını, yol geçenlere saldırıp eşyalarını ve paralarını gasp ettiklerini ifade eden terörist Fayyad; insan kaçırma ve tecavüz eylelerine katıldığını ekledi.

Bir defasında Ammun’un talimatlarıyla Lübnan’da Salih el-Atraş adlı bir kişiden dört gazeteciyi teslim alıp onları yasadışı yollarla Suriye’ye getirdiklerini ve Ammun’a teslim ettiklerini söyleyen Fayyad; gazetecilerin dağda bir gün kalmaları ardından Ammun’un refakatinde çalışmalarını sürdürdüklerini ekledi.

Homs kırsalına düşen Huvla bölgesinden olduğunu söyleyen 1975 doğumlu terörist Heysem Muhammed el-Kasım ise yine benzer itiraflarda; kendisinden silahlı bir bölük teşkil edilmesinin istendiğini söyledi.

Ksayr bölgesinden teröristlerle nasıl bağlantıya girdiklerini ve onlardan RPG roketleri dahil farklı tür silahları nasıl temin ettiklerini söyleyen Kasım; her defasında iki RPG roketi veya bir otomatik tüfek kaçırdıklarını, bunun karşılığında da 10 ila 15 bin lira para aldıklarını söyledi.

Kasım, böylece teşkil ettikleri bölüğü silahlandırdıklarını ve ardından eylemlere başladıklarını ifade ederken, ardından daha başka bölükler teşkil ettiklerini ve silahlandıklarını belirterek bir çok teröristin kimliğini açıkladı.

Bölgede bir çimento deposunu gasp ettiklerini ve onu barınakları haline getirdiklerini belirten Kasım, terör gruplarında bulunanların tümünün sivillerden ibaret olmalarına rağmen askeri birlik niteliği verdiklerine işaret etti.

Terörist Kasım; bulundukları ilk eylemin iki genç kızı kaçırmak ve onlara tecavüz etmek olduğunu belirterek, ikinci eylemlerinde ise yine iki kızı kaçırdıklarını fakat onlara tecavüz edemediklerini söyledi.

Kızları öldürüp attıklarını söyleyen gözü dönmüş terörist; daha sonraları ise askeri barikatlara silahlı saldırı eylemlerinde bulunmaya başladıklarını ifade etti.

Olayların gelişmesiyle kendisinden Şam kırsalına düşen Seyyide Zeynep bölgesine gelmesi ve adını verdikleri bir şahıstan tıbbi malzeme götürmesi talebinde bulunulduğunu söyleyen Kasım; söz konusu şahıstan ilaçların yanı sıra 50 bin lira ve altın bilezikler aldığını ekledi.

Terörist Kasım; Şam’dan Homs iline döndüğünde ise Huvla bölgesine girmeden hemen önce güvenlik güçleri tarafından yakalandığını ifade etti.

Lübnan’dan Çok Sayıda Silah ve Radikal Teröristi Geçirdim

1990 Homs – Tel Kelah doğumlu olduğunu söyleyen terörist Selman Halid el-Kürdi ise; benzer itiraflarda; 2010 yılından olayların başlamasına dek Lübnan’dan sigara ve silah kaçakçılığında çalıştığını söyledi.

Kimliklerini verdiği bir kaç teröristin kendisine gelerek terör gruplarına silah kaçırmasını talep etmeleriyle bunu kabul ettiğini ifade eden Kürdi; Lübnan’da Abdullah Arab, Ali Mello ve Abbas Assaf adlı şahıslardan Suriye’ye nasıl silah kaçırma eylemlerinde bulunduğunu, bu silahları nerde ve kime teslim ettiğini itiraf etti.

Aynı zamanda bu silahların kimler tarafından nereye taşındıkları ve kimlere teslim edildiklerini de söyledi.
Her defasında en azından dürbünlü 10 silah taşıdığını söyleyen Kürdü; bulara ek olarak roketler, otomatik silahlar, M-16 tipi tüfekler ve daha farklı silahlar kaçırdığını söyledi.

Ardından Muhanned el-Hasan ve Hammud el-Leyla adlı şahısların yönlendirmeleriyle Lübnan’dan çok sayıda İslamcı radikal mücahitleri yasadışı yollarla Suriye’ye geçirdiğini belirten Kürdi; tam silahlarla donatılmış olarak 23 radikal mücahidi Suriye’ye geçirdiğini belirtti.

Kürdi; geçirdiği her şahıs başına 5 bin lira aldığını söylerken, bu radikal İslamcıların farklı bölgelere dağıtıldıklarını ekledi. Bu şahısların Lübnan asıllı olduklarını söylerken genelinin Homs kırsalındaki Husn kalesine yerleştirildiklerini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı