Genel

Teröristlerin yalanlarını deşifre eden ulusalcı kanallar terör gruplarının hedefleri haline geldi

Enformasyon Bakanlığı; Lazkiye kırsalındaki Haffe bölgesinde olayların medya takibini yapan Suriye Haber Kanalı ekibine yapılan terör saldırısının, ulusalcı medya kanallarının gerçekleri yurtiçi-yurtdışı kamuoyuna taşıma çabalarını engelleme hedefi taşıdığını belirtti.

Bakanlık bugün yayınladığı bildirisinde; Suriye halkının tüm bileşenleri ve kesimleriyle maruz kaldığı çirkef terör portresinin gerçeğini kamuoyuna taşıyan ve terör gruplarının yalanlarını deşifre eden Suriyeli ulusalcı kanalların eli kanlı terör gruplarının hedefi haline geldiğine dikkat çekti. Bildiride Suriye’de terör eylemlerinde bulunan silahlı grupların bölgesel ortaklarının da bu gruplara silah ve para temin desteğinde bulunmakla kalmayıp, Suriye uydu kanallarının yayınlarını kesmeye çalıştıklarına, terör yanlısı yayınlarındaki yalan ve asılsız iddiaların gerçeğini ortaya çıkarmayı engellemek istedikleri belirtildi. Ayrıca bu kanalların Suriye ve halkını hedef alan medya savaşlarında dezenformasyon, gerçekleri çarpıtma ve kışkırtmada akla gelecek ve gelmeyecek her türlü yöntemi uyguladıklarına işaret edildi.

Teröristlerin Suriye Haber Kanalı aracına açtıkları ateşte kurşun isabeti alan muhabir ve kameramana acil şifalar temennisinde bulunan Enformasyon Bakanlığı; gaddar terör kurşunlarının gerçekleri kamuoyuna aktarma azmini kıramayacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı