Genel

Terörizm Suriye halkının vatanı savunma azmine güç katmıştır

Suriye Enformasyon Bakanı Adnan Mahmut; tonlarca patlayıcı yüklü arabalarla Suriye halkı ve mülklerinin yanında devlet kurumlarını hedef alan terör eylemlerindeki tırmanışın Suriye’deki terör grupları, Kaide örgütü ve bir kısım ülkeler arasındaki terör sitilinin devamı olduğunu belirtti.

Kazzaz patlamalarında şehit düşen masum insanları uğurlama törenine katılan Bakan Mahmut bu ülkelerin söz konusu terör gruplarına maddi ve silah desteğinin yanında siyasi destek de sağladıklarına dikkat çekti.

Enformasyon Bakanı; bu destek ve terör eylemlerindeki tırmanışın; Uluslararası Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye ilişkin kararlarına tehlikeli bir ihlal oluşturduğunun altını çizdi. Bu ihlallerin şiddete son vermeyi öngören BM Suriye özel temsilcisi Kofi Annan planına da yine büyük bir tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Mahmut; dolayısıyla Annan’ın silahlı gruplar ve bu gruplara para-silah desteği sağlayan, planı sabote etmeye çalışan ülkeler yönünde ciddi ve somut adımlar atması gerektiğini vurguladı.

Terörle mücadele bahaneleri altında savaşlar yürütmek için müttefiklere önderlik yapan ABD ve batılı ülkelerin, günümüzde Suriye’yi vatan ve halk olarak sabote etmeye çalışan terörle ittifak kurmuş olduklarının altını çizen Mahmut; maruz kaldığı bu kanlı terörün Suriye halkının vatanı savunma azmine güç katacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı