Genel

Terörün temizlenmesi Direniş’in yeni zaferi olacak

Lübnan’ın önde gelen Sünni alimlerinden Şeyh Mahir Hammud, Suriye’deki terörün temizlenmesinin Direniş’in dosyasına yeni bir zafer olarak ekleneceğini söyledi.

İrna haber ajansının bildirdiğine göre Şeyh Mahir Hammud, güney Lübnan’ın İsrail işgalinden kurtarılmasının yıl dönümü dolayısıyla Sayda kentindeki Kudüs camisinde yaptığı konuşmada Hizbullah’ın 2000 ve 2006 yıllarında İsrail’e karşı kazandığı zaferlere Suriye’de terörizme karşı yenisini ekleyeceğini söyledi.

Şeyh Mahir Hammud, “Gurur verici bir zaferle 25 Mayıs 2000’de İsrail’i zillet içerisinde güney Lübnan’dan çıkaran Direniş, yakında Suriye’de kazanacağı büyük zafer ile 2006’da Siyonist düşmanı ağır bir yenilgiye uğratarak kazandığı zaferine bir yenisini eklemiş olacak” dedi.

İsrail’e karşı 14 yıl önce kazanılan zaferin Kudüs’ün ve Filistin’in özgürleştirilmesi yolunda büyük bir adım olduğunu belirten Şeyh Mahir Hammud, “bunu inatçılardan ve düşmanlardan başka hiç kimse inkar etmiyor” dedi.

Suriye krizinin bir mezhep savaşı haline getirilmeye çalışıldığına dikkat çeken Şeyh Hammud sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aciz düşman, cehennemin kapılarını açtı ve fitne ateşini yaktı. Sapıklar ve şeytanın dostları, kuruntuya dayalı bir hedef uğruna ölüme hazır olan binlerce genci kandırdı, bu fitne ateşi için milyarlarca dolar harcadı.

Suriye’ye giren bu fitnecilerin hedefi, Direniş’in zaferlerini yok etmekti ve neredeyse bu hedeflerine de ulaşacaklardı. Ama bugün Güney Lübnan’ın kurtuluşunun yıl dönümü olan zafer bayramı eşiğinde Suriye’deki bu fitnenin tamamen yok edilmesi yakındır. Bugün komplocuların mermileri kendi göğüslerine isabet ediyor. Bir kısmı diğerini rezil ediyor ve hain diye niteliyor.

Elbette bu noktaya varılıncaya kadar ağır bedeller ödendi. Suriye tahrip oldu, binlerce kişi öldü, yüz binlerce kişi mülteci durumuna düştü. Ancak bu hasarları düşmanın öngördüğü komplonun büyüklüğü ile kıyaslamak gerekiyor.

İnşallah bir sonraki büyük zafer 2014’te veya 2015 başlarında gerçekleşecek; 2000 ve 2006 zaferlerinden sonra bu da Direniş’in dosyasına yeni bir zafer olarak eklenecek.”

2000 yılından beri Lübnan’da güneyin İsrail işgalinden kurtarıldığı 25 Mayıs, zafer bayramı olarak kutlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu