Genel

Thierry Meyssan: Suudi istihbaratı Macid el Macid’i kendisi öldürttü

Fransız Düşünür Yazar Thierry Meyssan Suriye’de Kaide terör örgütünün bir kolu olan ‘Şam Diyarlarında Abdullah Azzam Taburları’ adlı terör oluşumundaki sözde komutanların tümünün Suudi Arabistan istihbaratına bağlı olduklarını belirtti.

Meyadin Televizyonu ile mülakatında Meyssan söz konusu terör oluşumunun Suudi Arabistan ve ABD istihbaratlarına ve çıkarlarına hizmet ettiğini ifade ederken, ABD istihbaratının uluslar arası terör örgütlerini organize ettiğini belirtti.

‘Abdullah Azzam Taburları’ adlı terör oluşumunun lideri Macid el Macid’in temelde Suudi istihbaratına hizmet ettiğini ve onun kontrolünde faaliyet gösterdiğini belirten Meyssan; Suudi istihbaratının bu azılı teröristi aradığı yönündeki iddialarının aslı gerçeği olmadığını vurguladı. Meyssan Suudi istihbaratının Macid’i susturmak ve havzasında bulunan çok sayıda önemli bilginin çıkmasını engellemek için onu kendisi öldürttüğünü ifade etti.

Fransız Düşünür Yazar Meyssan Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat kendisinin şahsi olarak Kaide Örgütündeki maliye sorumlusu ile bir araya geldiğini ve Suriye’deki ‘silahlıların’ finanse edilmesini görüştüğünü belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı