GenelSuriye Düşmanları

Trump açıkça dünyayı tehdit etti: Amerika’ya haraç vermezseniz başınıza gelecekleri düşünün

ABD Başkanı Donald Trump, Birinci Dünya Savaşını Sonlandıran Ateşkes Antlaşması’nın 100. yılı dolayısıyla gittiği Fransa’nın başkenti Paris’ten döndükten sonra dünyayı alenen tehdit ederek “Amerika’ya haraç vermezseniz başınıza gelecekleri düşünün…” dedi!

Trump, “Dünya liderleriyle olan toplantılarımda birçok başarı elde ettiğim Fransa’dan yeni döndüm. ABD’ye, hem askeri hem de ticaret konusunda adil davranılmadığı gerçeğini ortaya çıkarmak kolay olmadı. Diğer ülkelere askeri koruma için çok büyük ödemeler, yüz milyarlarca dolar para ödemesi yapıyoruz. Bu durumun devam edemeyeceğini söyledim. Bu durum her zaman saçma bir şekilde ABD’nin aleyhine oldu. Yüklü miktarlarda para diğer ülkelerin korunması için harcandı ve karşılığında hiçbir şey almadığımız gibi ticari açık ve kayıplar yaşadık. Bu çok zengin ülkelerin ABD’ye askeri koruma için para ödemesi ya da kendilerini koruması zamanı geldi. Ticaret serbest ve adilce gerçekleştirilmeli” dedi.

ABD Başkanı Trump’ın, liderler zirvesi için gittiği Fransa’nın başkenti Paris’ten döndükten sonra ‘Bu çok zengin ülkelerin ABD’ye askeri koruma için para ödemesi ya da kendilerini koruması zamanı geldi’ demesi, GLOBAL EŞKIYALIK ALENİLEŞTİ” yorumlarına yol açtı. Bu eşkıyavari açıklama dünyada nefretle karşılanırken, bazı ülkelerin hala Amerika’yla iyi ilişkiler araması tuhaf karşılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı