Genel

Trump bu zamana kadarki en yalancı başkandır

Amerika’nın tanınmış üniversite hocası ve neoliberalizm akımının savunucusu Jozef Nay, bütün ABD başkanlarının yalan söylediklerini ama Trump’ın tarihteki en büyük yalancı ABD başkanı olduğunu söyledi.

Jozef Nay, twitter hesabından yaptığı açıklamada, ‘yeni kitabımda yazdığımız gibi bütün Amerikan başkanları yalanlar söylemişlerdir ama Trump kadar yalan söylemediler. Trump bu alanda istisnadır. O son derece aşırı yalancıdır.’ dedi.

ABD’li üniversite hocası, Trump’ın bu zamana kadar 15 bin civarında yalan söylediğini ve bunun bir rekor olduğunu söyledi.

Trump’ın Ukrayna cumhurbaşkanıyla yaptığı telefon görüşmelerinin açığa çıkmasının ardından konuyla ilgili 600’den fazla yalan söylediği ortaya çıkarken bu durum Trump’ın azledilmesi yolunu da açtı.

Trump’ın ABD ekonomisiyle ilgili olarak 242 kez yalan açıklama yaptığı zira Trump’ın açıklamalarında, kendi döneminde Amerikan tarihinin en iyi iktisadi dönemini yaşadığını söylediği bildiriliyor.

Trump’ın bu yalanı defalarca tekrarladığı bildiriliyor. Öte yandan sosyal paylaşım siteleri ve kamuoyu araştırma şirketleri de adeta Trump’ın yalanlarıyla ilgili birbirleriyle rekabet edercesine programlar yapmaktalar ve veriler paylaşmaktalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı