Genel

Trump: Suriye’den ihtiyatlı bir şekilde çekileceğiz

ABD’nin Suriye’den çekilme takvimine yönelik iddialara cevap veren ABD Başkanı Donald Trump, IŞİD’le savaşmaya devam ederken uygun bir hızla geri çekileceklerini söyledi.

Dün sosyal medyadan bir mesaj paylaşan Trump, Amerikan New York Times (NYT) gazetesinde yayınlanan ve Suriye’den ayrılmanın tahmin edilenden çok daha uzun süreceğine işaret eden makaleye tepki gösterdi.

Söz konusu makalede, Bolton’ın söylemine atıfta bulunarak Suriye’den çekilmenin ‘aylar, hatta yıllar’ alabileceğini belirtilirken, çekilme kararının Trump ve kendi yöneticileri arasında ciddi bir kargaşaya yol açtığı ve ABD Savunma Bakanlığı’nın karardan son derece rahatsız olduğu ileri sürülmüştü.

Twitter hesabından NYT’yi suçlayıcı bir mesaj paylaşan Trump şöyle konuştu: “Başarısız New York Times, Suriye ile ilgili niyetlerim hakkında bilerek yanlış bir makale yazdı. (Çekilme süreci) daha önce açıkladığımdan farklı değil. IŞİD ile savaşmaya devam ederken uygun bir hızla çekilmeye, ihtiyatlı şekilde gerekeni yapmaya devam edeceğiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu