GenelSuriye Düşmanları

TSK, Suriye sınırındaki askeri birliklere konteyner kuruyor

Suriye’de Beşşar Esed rejimi ile muhalifler arasında süren iç savaşın Türkiye sınırına sıçramasını önlemek ve sınır güvenliğini sağlamak için Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), sınırda bulunan hudut birliklerine konteynerlerden oluşan askeri barınma evleri kuruyor.

TIR’lara yüklenerek getirilen 10 adet konteyner, bugün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 2. Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Mürşitpınar askeri birliği içinde konuşlandırıldı. Geçmiş dönemde Suriye sınırına yoğun olarak tank, füze rampası, uçaksavar, stinger füzeleri ve askeri personel takviyesi yapan TSK, sınırdaki askeri birlikler içine askeri çadırlar kurmuştu.

Elde edilen bilgilere göre, kış mevsiminin yaklaşması ile beraber sınır birliklerinde kurulu askeri çadırlara ek olarak, Suriye sınırındaki hudut birliklerinde konteyner kentlerden oluşan askeri barınma evlerinin kurulacağı öğrenildi. Öte yandan, askeri konteyner barınma evlerinin Akçakale, Kilis, Karkamış, Mardin, Hatay, Reyhanlı gibi hudut birliklerinde ayrıca kurulacağı belirtildi.

SURİYE SINIRINA SEVKİYAT TÜM HIZI İLE DEVAM EDİYOR

Askeri nakliye CASA uçaklarıyla Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı Ana Jet Üssü’ne asker sevkiyatı yapılırken, karadan da Suriye sınırındaki askeri birliklere mayına ve bombalı saldırılara dayanıklı “Kirpi” olarak adlandırılan zırhlı askeri personel taşıyıcılar sevk ediliyor.

Diyarbakır’da toplanan askeri araçlar, sinyal bozucu jammerlar eşliğinde Suriye sınırındaki askeri birliklere konuşlandırılmak üzere yola çıkarıldı. Toplam 40 araçtan oluşan askeri konvoyun geçişinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı