Suriye Dostları

Tuğgeneral Heydari: Şehit Süleymani’nin kanı, emperyalizm düşmanlığını canlandırdı

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı tuğgeneral Kiyomers Hayderi, ”Şehit Kasım Süleymani’nin kanı, dünyanın özgür milletleri arasında emperyalizm düşmanlığını canlandırdı” dedi.

İRNA’nın haberine göre Tuğgeneral Hayderi, İslami Direniş Cephesi liderliğinde Şehit Kasım Süleymani’nin yerinin doldurulamaz rolüne değinerek, ”Süleymani’nin direniş cephesindeki varlığı düşmanların korkusuna ve Müslümanların moralinin ikiye katlanmasına sebep oldu’ dedi.

İran ordusu kara kuvvetleri komutanı, “Bugün, general Süleymani’nin kurduğu mektep, dünyanın özgür ve Müslüman milletleri için daimi olarak kalacak, çünkü faaliyetleriyle İslam milletlerine ve dünyanın özgür insanlarına küresel emperyalizmin küstahlığını ve gerçek yüzünü gösterdi. O emperyalizme karşı mücadelenin bayraktarıydı” dedi.

Tuğgeneral Haydari, general Süleymani’nin Müslüman kitleleri kâfir cepheyle yüzleşmek için harekete geçirmedeki rolünün değerli olduğunu ve yerinin doldurulmayacağına işaretle ”General Süleymani bölgede teröre karşı mücadelede önemli bir rol oynadı ve terör örgütü IŞİD’in ortadan kaldırılmasındaki rolü çok önemlidir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu