GenelSuriye Dostları

Tuğgeneral Hüseyin Selami: Bir anlık kükreyişimiz, düşmanlarımızın kabusuna sebep olabilir

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Vekili, İran’ın günümüzde tüm düşmanların politikalarını etkisiz kılabilecek güce sahip olduğunu belirtti.

Mehr Haber Ajansının bildirdiğine göre, İsfahan’da şehid öğrenciler kongresinde konuşan İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu Komutan Vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami, İran’ın bölge ve dünyanın en güvenli ülkelerden biri ve İran halkının yaptırımlar ve baskılar karşısında direniş gösteren ve büyük bilimsel başarılara imza atan bir millet olduğunu ve tüm bunların şehitlerin kanı ile gerçekleşebildiğini vurguladı.

İran’ın her zaman emperyalizm ve sömürge ile mücadele ve hak ve bilim yolunda ilerlemenin öncüsü olacağını belirten Selami, “Dünya emperyalizmi ve düzeni, bugünlerde özellikle üniversite öğrencileri başta olmak üzere tüm gençlerimizin kalbi ve beyinlerini ele geçirmeye çalışıyorlar ve İranlı müslüman gençlerin İslami inançlar ve değerlerden uzaklaşmasını istiyorlar. Batı dünyasında, insan hakları tamamen yok olan bir kavram haline gelmiştir. Batıda insan hakları ismi ile diktatörlük yaratıldığı ve tüm dünyaya yayılmaya çalışıldığını görüyoruz. Bu düşünceler, hiçbir insani fıtrat ile uyumlu olamaz” dedi.

Selami sözlerinin devamında İran’ın günümüzde düşmanların tüm politikalarını etkisiz kılabilecek bir güce sahip olduğunu belirterek, “Bir anlık kükreyişimiz, düşmanlarımızın kabusuna sebep olabilir. Hizbullah güç kazanıyor, Suriye yönetimi hala çalışmalarına devam ediyor, Irak başarıya ulaştı ve Yemen ve Bahreyn’de halk kıyam etmiştir, tüm bunlar İran’ın dünya emperyalizmi karşısındaki gücünü gösteriyor. İran, günümüzde bölgedeki en önemli ve etkili role sahiptir” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu